Terytorialsi z pomocą 4 fot. WBOT

Nowy Tomyśl: Terytorialsi dostarczyli 4 tony żywności dla potrzebujących

4 tony żywności dla seniorów, osób samotnych oraz niepełnosprawnych przetransportowane. Wielkopolscy terytorialsi odebrali prowiant z Banku Żywności w Poznaniu i dostarczyli do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu.

Transport żywności dla osób starszych i potrzebujących to już kolejne zadanie, jakie na wniosek samorządowców podejmują terytorialsi. Żywność dostarczona do nas przez żołnierzy zostanie przekazana do 145 osób w podeszłym wieku, samotnym czy też z niepełnosprawnościami czy chorobami. Osoby te zostały wskazane przez pracowników socjalnych jako te, do których w pierwszej kolejności powinna ta pomoc trafić.

– Nie są to osoby objęte kwarantanną, ale ze względu na wiek lub stan zdrowia znajdują się w grupie największego ryzyka zakażeniem. Dziękuję żołnierzom za pomoc, bo sami nie dalibyśmy rady przetransportować tak dużego ładunku – mówi Longina Kimstacz, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu.

Żołnierze z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej pobrali żywność z długim terminem ważności (makaron, olej, mleko) z Banku Żywności i w błyskawicznym tempie przekazali do potrzebujących. To już kolejna akcja, w którą angażują się wielkopolscy terytorialsi. Od tygodni żołnierze WOT wspierają Straż Graniczną na zachodzie kraju, kontrolują stan zdrowia przylatujących na poznańskie lotnisko Ławica, a w ubiegły weekend dystrybuowali potrzebne medykamenty do 23 szpitali w całej Wielkopolsce. To dopiero początek wsparcia, jakiego codziennie udzielają mieszkańcom naszego regionu.

Żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Gen. Bryg. Stanisława Taczaka aktywnie zaangażowali się w walkę z koronawirusem. W jej szeregach służy już ponad 1500 żołnierzy. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest województwo wielkopolskie a od niedawana także województwo lubuskie. W skład brygady wchodzą w tej chwili dwa bataliony lekkiej piechoty (blp): 124 blp z siedzibą w Śremie oraz 125 blp w Lesznie. Pod dowództwo jednostki w Poznaniu podlega również nowo utworzony 151 blp w Skwierzynie. W skali kraju WOT liczy ponad 24,000 żołnierzy, w tym ponad 21,000 ochotników.

WBOT, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Edward Szwec
Edward Szwec

PO po dojściu do władzy ich zlikwiduje !