drive thru Leszno fot. 12WBOT

Nowy Tomyśl: Mobilny punkt pobrań prób na koronawirusa

Od 28 do 30 lipca w Nowym Tomyślu będzie działało mobilne centrum pobrań prób na obecność covid-19. Mieszkańcy powiatu nowotomyskiego i powiatów ościennych mogą bezpłatnie wykonać test w kierunku koronawirusa.

Centrum wymazowe w Nowym Tomyślu będzie czynne codziennie od 10:00 do 19:00. Jego przygotowaniem oraz obsługą zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dokładna lokalizacja centrum jest w trakcie opracowywania.

Mobilne centrum badań będzie rozwiązaniem hybrydowym. Będzie mogło obsłużyć osoby piesze, jak i zmotoryzowane (kierowców i pasażerów bez konieczności wysiadania z auta). Jak zawsze, chętni będą mogli wziąć udział w badaniu tylko i wyłącznie po uprzedniej rejestracji telefonicznej w WSSE pod numerem tel. 61 65 68 075. Zgłoszenia będą prowadzone od 24 do 29 lipca w godz. 8.00 -16.00.

– Chciałbym zaprosić wszystkich mieszkańców, odczuwających niepokój lub mających objawy covid-19, aby skorzystali z możliwości bezpłatnego przebadania – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – To doskonała okazja, aby wykluczyć podejrzenie zachorowania i ochronić najbliższych przed ryzykiem zakażenia.

Nowy Tomyśl to dwudzieste miasto w Wielkopolsce wytypowane przez wojewodę, gdzie mieszkańcy będą̨ mogli bezpłatnie przebadać́ się̨ na obecność́ koronawirusa.

WUW, el

Dodaj komentarz

avatar