sobota, 24 lutego, 2024

Nowy mural w Poznaniu. Poświęcony poznaniankom

“Poznanianki: jesteśmy wspaniałe!” – taki napis można przeczytać na muralu zdobiącym ścianę kamienicy przy ulicy Dąbrowskiego 28. To jeden z elementów pierwszego Poznańskiego Tygodnia Kobiet i kampanii społecznej “Poznanianki 2022”.

Kampania promuje odważne, ambitne i przedsiębiorcze mieszkanki naszego miasta oraz ich działania – ma na celu docenienie kobiet działających dla lokalnej społeczności, innych kobiet oraz miasta.

Jednym z elementów akcji jest właśnie mural narysowany przez Magdalenę Danaj, rysowniczkę i ilustratorkę, która od ponad 12 lat tworzy prace pod nazwą Porysunki. Jej prace można znaleźć na plakatach, okładkach książek i płyt, ubraniach, kalendarzach, a teraz także na muralu.

Mural powstał na podstawie ilustracji, która jest głównym motywem akcji społecznej. Przedstawia różne kobiety, które łączy hasło “Poznanianki: jesteśmy wspaniałe!”. Można go zobaczyć na bocznej ścianie kamienicy przy Dąbrowskiego 28, a na zlecenie miasta i Estrady Poznańskiej wykonało go studio Wakeuptime.

Szczegółowy program akcji “Poznanianki”, tak jak i Poznańskiego Tygodnia Kobiet można znaleźć na stronie miasta.

Strona głównaLifestyleNowy mural w Poznaniu. Poświęcony poznaniankom