Bartosz Kieliba fot. Piotr Leśniowski Warta Poznań

Nowy kontrakt kapitana Warty Poznań

– Dla mnie to spełnienie zawodowych marzeń – mówi, Bartosz Kieliba, kapitan Warty Poznań, który właśnie podpisał nową umowę z klubem do końca czerwca 2023 roku.​

Właśnie mija 5 lat od momentu, gdy Bartosz Kieliba przeniósł się z Jaroty Jarocin do Warty Poznań. Wówczas był to transfer między klubami III ligi, a dziś 30-latek jest kapitanem i jednym z filarów zespołu, który występuje w PKO Ekstraklasie. W 2016 roku awansował z „Zielonymi” do II ligi, dwa lata później do I ligi, a latem ubiegłego roku świętował powrót Klubu do najwyższej ligi w kraju po 25 latach. Bez cienia wątpliwości, Bartosz Kieliba jest symbolem obecnej drużyny Warty Poznań.

– To już kolejny, bodajże czwarty kontrakt, którym wiążę się z Wartą Poznań. Patrząc na drogę, którą pokonaliśmy oraz to, w jakim miejscu jesteśmy, to towarzyszące mi teraz uczucie może być tylko pozytywne. Dla mnie to spełnienie zawodowych marzeń – mówi Bartosz Kieliba. – Często ludzie po kilku latach mówią o zmęczeniu danym miejscem, potrzebie szukania nowych bodźców, zmian, nowych wyzwań, a ja w Warcie Poznań nic takiego nie czuję. Ale też uważam, że przez ostatnie lata klub bardzo się zmienił i zmienia nadal. Dodatkowo my, zawodnicy, ciągle stawiamy sobie nowe cele, podnosimy poprzeczkę, więc nie może być mowy o znudzeniu i zmęczeniu.

Bartosz Kieliba jest jednym z zawodników o najdłuższym stażu w poznańskim zespole. Dotychczas rozegrał dla Warty 128 spotkań i zdobył w nich 7 bramek. Tę ostatnią we wrześniowym pojedynku z Wisłą Płock, który zakończył się pierwszym w sezonie zwycięstwem „Zielonych” w PKO Ekstraklasie. Kapitan zespołu opuścił w bieżących rozgrywkach tylko dwa mecze, a w pozostałych 14 (12 ligowych i dwóch pucharowych) grał od pierwszej do ostatniej minuty.

– Moje oczekiwania związane z nowym kontraktem są przede wszystkim takie, żeby nasze występy na najwyższym poziomie w Polsce trwały dłużej niż tylko jeden sezon. Wierzę w to, że uda się osiągnąć także ten cel. W Warcie Poznań czuję się bardzo dobrze i moje podejście do klubu to coś więcej niż tylko samo wypełnienie kontraktu – podkreśla piłkarz.

Warta Poznań

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze