Nowy ekran akustyczny w Poznaniu. „Na osiedlach zrobiło się znacznie ciszej”

ekran akustyczny, Krzywoustego fot. PIM

Ma ponad 600 metrów długości i 4 metry wysokości – wzdłuż ulicy Krzywoustego powstał nowy ekran akustyczny, który ma chronić okoliczne osiedla przed hałasem.

Ekran powstał na odcinku od ronda Rataje do estakady. W tym miejscu zabudowa mieszkaniowa dochodzi prawie do samej ulicy, powstają też wciąż nowe budynki, stąd zadbanie o komfort akustyczny tej okolicy było koniecznością.

– Inwestycja była realizowana od września po stronie osiedli Jagiellońskiego i Oświecenia – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Dzięki ekranowi na tych osiedlach zrobiło się znacznie ciszej, ponieważ zmniejszył się hałas docierający tam z ruchliwej ul. Krzywoustego. Roboty budowlano-montażowe już się zakończyły, trwają prace porządkowe i będziemy przystępować do procedury odbiorowej.

Ekran jest przedłużeniem tego zamontowanego wzdłuż estakady katowickiej. Elementy konstrukcyjne zostały wykonane w kolorach naturalnych materiałów. Wypełnienia są częściowo przezroczyste, a częściowo również szare.

Podziel się:

Ostatnio dodane: