Nowy autobus testowany w Poznaniu. Kiedy wyjedzie na trasę?

Biały autobus mercedes eCitaro fot. MPK Poznań

Przegubowy i elektryczny autobus miejski Mercedes-Benz eCitaro G jest właśnie testowany przez MPK Poznań. W najbliższych dniach będą go mogli przetestować pasażerowie: będzie kursował na liniach 163, 182 i 193.

„To pojazd pełnobateryjny, ładowany jedynie poprzez wtyczkę plug-in (nie jest wyposażony w pantograf)” – podaje MPK Poznań. – „Producent informuje, że dzięki zastosowaniu baterii o dużej pojemności zasięg autobusu jest porównywalny z zasięgiem autobusu konwencjonalnego. Pojazd wyposażony jest w asystenta skrętu oraz aktywnego asystenta hamowania. Zastosowane rozwiązania ograniczają ryzyko kolizji: system ostrzega przed niebezpieczeństwem zderzenia, a w przypadku poważnego zagrożenia automatycznie inicjuje hamowanie. Autobus jest również wyposażony w aktywne zawieszenie, które kompensuje dużą masę pojazdu, co poprawia bezpieczeństwo i komfort prowadzenia”.

Mercedes-Benz eCitaro G rozpoczął testowe kursy na poznańskich liniach w poniedziałek, 24 kwietnia i będzie woził pasażerów do 8 maja na liniach 163, 182 i 193. Może zabrać na pokład 117 osób, w tym 46 na miejscach siedzących. MPK Poznań dzięki tym przejazdom chce się dowiedzieć, jak elektryczny mercedes sprawdzi się w tutejszych warunkach eksploatacyjnych. Pojazd na testy został przekazany przez spółkę EvoBus Polska.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: