Noworodek z raną ciętą szyi. Policja prowadzi śledztwo

policja fot. Sławek Wąchała

14-letnia dziewczynka trafiła do szpitala w Chojnicach razem z dzieckiem, które urodziła tego samego dnia w domu. Powodem była rana cięta na szyi niemowlęcia. Sprawą zajmują się policja i sąd rodzinny.

Jak informuje portal „Czas Chojnic”, czternastolatka, mieszkanka powiatu człuchowskiego, urodziła dziecko 26 września rano. Nie wiadomo jednak, jak doszło do zranienia dziecka, ponieważ z matką „nie ma logicznego kontaktu”, jak to określił Piotr Wroński, zastępca dyrektora ds. medycznych w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach.

Szpital zawiadomił policję o całej sprawie. I matka, i dziecko przebywają nadal w szpitalu. Dziewczynkę zaopatrzono ginekologicznie, a także udzielono pomocy psychiatry i psychologa. Na razie nie została jeszcze przesłuchana. Dziecko natomiast trafiło do Kliniki Chirurgii Dziecięcej w Gdańsku, ponieważ lekarze uznali, że rana wymaga interwencji medycznej.

Sprawę bada sąd rodzinny ze względu na wiek matki – jest niepełnoletnia. Jednocześnie policja prowadzi śledztwo pod nadzorem prokuratury w sprawie obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15. roku życia.

Podziel się: