Nowoczesne wnętrze krok po kroku. Jak je urządzić?

Nowoczesne wnętrze – na to hasło wielu z nas świecą się oczy. Marzy nam się minimalistyczna, przemyślana przestrzeń, w której wszystko będzie miało swoje miejsce, pozbawiona bibelotów, czysta i otwarta.

W przeciwieństwie do przeładowanych mieszkań z poprzedniej epoki chcemy tworzyć domy inspirowane Skandynawią i charakterystycznym dla niej designem. Urządzenie wnętrza w takim stylu nie jest trudne. Wystarczy poznać kilka tricków, by bez większego problemu zaaranżować wymarzony wystrój.

Dobre surowce

Pierwszym, o czym należy pamiętać przy tworzeniu takiego stylu w mieszkaniu, jest wybór odpowiednich materiałów. Stawiajmy na chłodne, zimne surowce. Sprawdzą się kafle stylizowane na beton, które stworzą klimat odpowiadający tym z najmodniejszych, nowojorskich loftów. Oczywiście możemy zdecydować się na oryginalny beton, ale jego przytulność pozostawia wiele do życzenia. Doskonale sprawdzą się też dodatki i akcesoria z różnego rodzaju metali. Ściana pokryta kortenem? Dlaczego nie! To rozwiązanie do odważnych, ale będzie wyglądać naprawdę imponująco – szczególnie w większych, domowych przestrzeniach. Do tego ciężkie lampy stoczniowe, stary stolik na ciężkich, metalowych nóżkach, donice inspirowane betonem.

Kominek dla każdego

Żeby ocieplić pomieszczenia i dodać im szyku, warto zainwestować w nowoczesny kominek. Wybierzmy taki, który wtopi się w otoczenie i sprawi, że dom stanie się jednocześnie ultraindustrialny i wyjątkowo przytulny. Doskonale prezentują się kominki narożne, z bardzo cienką ramką, która jest niemal niewidoczna. Obiekt taki wygląda bardzo subtelnie i świetnie wtapia się w ścianę. Tak kominek jest pozbawiony tradycyjnej konstrukcji – nie ma półki, na której ustawiano bibeloty, nie jest otoczony kaflami. To prosta, piękna aranżacja dla fanów minimalizmów. Stawiając na nowoczesne kominki, stawiamy na styl bez zarzutu.

Magia dodatków

Nie możemy też zapomnieć o dodatkach. Nowoczesne wnętrze nie może być przecież zbyt zimne, anonimowe. To nasze miejsce na ziemi, nasz azyl – chcemy się tu czuć przytulnie i miło. Zaopatrzmy się w zielone rośliny, które umieścimy w ciężkich donicach. Do tego zdjęcia rodzinne w metalowych ramkach rozwieszone na ścianach. Pamiętajmy również o ociepleniu pomieszczeń miękkimi tkaninami. Poduszki, narzuty, dywan w minimalistycznym stylu – wszystkie one sprawią, że miło będzie nam wracać do domu po ciężkim dniu w pracy.

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze