Nowe Zoo w Poznaniu już posprzątane. Można odwiedzać!

lemury fot,. Nowe Zoo Poznań

„Teren Nowego Zoo po wichurze jest już posprzątany, bezpieczny, od dziś (środa 23 lutego) zapraszamy ponownie!” – informuje Zoo Poznań na swoim profilu społecznościowym. Placówka jest już znów normalnie otwarta.

Pracownicy ogrodu mieli sporo pracy z usuwaniem skutków silnych wiatrów wiejących w miniony weekend. Nowe Zoo w większości jest porośnięte lasem, co zazwyczaj jest ogromną zaletą – ale w czasie wichury już niekoniecznie. Połamane konary zatarasowały alejki, a powalone drzewa w kilku miejscach zniszczyły też ogrodzenie ogrodu. Na szczęście zwierzętom nic się nie stało.

Sprzątania było tyle, że zoo musiało zostać zamknięte na dwa dni po wietrznym weekendzie, ale to wystarczyło na usunięcie najpoważniejszych szkód i dziś znów zaprasza odwiedzających w swoje progi.
„Jest wietrznie, ale słonecznie” – czytamy na profilu Nowego Zoo. – „Do końca lutego zoo czynne jest w godzinach 9-16, obowiązują bilety zimowe (bilet indywidualny 13PLN, rodzinny 30 PLN) Wiosny u nas jeszcze nie widać, bardzo na nią czekamy”.

Podziel się:

Źródło: Zoo Poznań