„Nowe wychowanie seksualne”, czyli spotkanie z Agnieszką Stein

„Nowe wychowanie seksualne” to unikalna na polskim rynku książka o rozwoju seksualności i edukacji dzieci w tym aspekcie. Z jej autorką będą rozmawiać Natalia Szenrok-Brożyńska i Marta Kowerko-Urbańczyk.

To książka, w której ludzka seksualność nie jest oddzielona od reszty życia, napisana z szacunkiem dla intymności dziecka i troską o jego optymalny rozwój. Stanowi wartościowe źródło rzetelnej wiedzy o rozwoju człowieka i pokazuje, jak traktowanie dziecka z szacunkiem i empatią pomoże mu we wchodzeniu w dorosłość.
Jest zanurzona w filozofii rodzicielstwa bliskości, teorii więzi, porozumienia bez przemocy, oparta na najnowszych doniesieniach naukowych, bez balastu nieaktualnej i często szkodliwej wiedzy.

AGNIESZKA STEIN – psycholog, specjalizuje się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, które za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważa ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuje podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami. Autorka książek: „Akcja adaptacja”, „Potrzebna cała wioska” (wspólnie z Małgorzatą Stańczyk), „Dziecko z bliska idzie w świat” oraz „Dziecko z bliska”.

Spotkanie odbędzie się 4 lutego o 18.00 w Scenie Nowej CK Zamek. Bilet: 2 zł.

CK Zamek, el

Podziel się: