Nowe przystanki i chodniki w Poznaniu. Mieszkańcy już nie muszą chodzić poboczem

Koszalińska, nowe przystanki fot. ZDM

Wokół skrzyżowania ulic Koszalińskiej i Krajeneckiej w Poznaniu wybudowano nowe przystanki i chodniki razem z dojściami do nich. Mieszkańcy wreszcie będą się mogli dostać do przystanków nie brodząc w piachu czy błocie.

Nowe platformy autobusowe są już na przystankach „Krajenecka”, położonych po dwóch stronach skrzyżowania ul. Koszalińskiej i Krajeneckiej, a wygodne dojście do nich zapewniają nowe chodniki. Wcześniej pasażerowie musieli docierać na przystanki nieutwardzonym poboczem, co było nie tylko niewygodne, ale i niebezpieczne.

„Perony i chodnik po północnej stronie ul. Koszalińskiej zostały wykonane z płyt betonowych, natomiast dojście do przystanku w stronę centrum ma nawierzchnię bitumiczną (w przyszłości ma się ono stać częścią drogi pieszo-rowerowej)” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. – „Chodniki mają szerokość 3 metrów. W ramach zadania wykonany został również kanał technologiczny”.

Prace na ul. Koszalińskiej trwały od początku września i zakończyły się w październiku, a w listopadzie inwestycja przeszła procedurę odbiorową. Koszt prac to ponad 420 tysięcy złotych.

Podziel się: