Nowe połączenie z poznańskiej Ławicy. „To miła niespodzianka”

Werona, balkon Julii fot. TaniaSTS, pixabay

Jak poinformował Port Lotniczy Poznań Ławica, od 1 stycznia 2023 roku z Poznania będzie można w sezonie zimowym polecieć do Werony we Włoszech dzięki liniom Wizz Air.

Połączenie będzie funkcjonowało od 14 stycznia do końca marca 2023 r. – przynajmniej na razie. To ukłon w stronę miłośników sportów zimowych, głównie narciarzy, ponieważ Werona jest, jak informuje Ławica, doskonałym punktem startowym do wypadu w Dolomity oraz do Bormio/Livigno dzięki swojemu położeniu u podnóża Alp Weneckich.

Jednak ci, którzy na narty się nie wybierają, z pewnością nie będą się nudzić także w samej Weronie: to miasto Romea i Julii, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, słynące z niezwykle ciekawej historii, a także doskonałego wina i jedzenia.

„Mimo wszystko to miła niespodzianka, gdyż ostatnimi czasy przewoźnik oddawał pola w Poznaniu swojemu konkurentowi (Ryanairowi)” – skomentował decyzję Wizz Aira Paweł Sowa, radny poznański i znawca tematów turystycznych. – Czy oznacza to powrót zainteresowania poznańskim rynkiem? To się okaże w najbliższych miesiącach. Decyzja Wizz Air oznacza, że w obecnym rozkładzie zimowym będziemy mieć bezpośrednie połączenia do 4 włoskich miast: Mediolanu Bergamo (BGY), Ryanair, Rzymu Ciampino (CIA), Ryanair, Wenecji Treviso (TSF), Ryanair oraz Werony (VRN), Wizz Air”.

Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie przewoźnika.

Podziel się: