Nowe nasadzenia w poznańskim parku. „Postawiono na gatunki, które najlepiej czują się w polskim klimacie”

nowe nasadzenia, park im. T. Kirschke fot. ZZM

W ubiegłym roku – 1563 sztuki bylin, w tym roku – ponad 1500 kolejnych, między innymi długosz królewski, języczka wąskogłówkowa oraz pomarańczowa. Park im. T. Kirschke na Głównej jest coraz piękniejszy i zachęca do odwiedzin.

Nowe nasadzenia to inicjatywa radnej Moniki Danelskiej, a nowe nasadzenia będą upiększać park przez wiele lat.
„W parku im. Tadeusza Kirschke postawiono na gatunki, które najlepiej czują się w polskim klimacie” – wyjaśnia Zarząd Zieleni Miejskiej. – „Wśród posadzonych tam roślin znajduje się m.in.: ostróżka pacific; tarczownica tarczowata; języczka wąskogłówkowa; języczka pomarańczowa; rodgersja kasztanowcolistna; funkia olbrzymia oraz długosz królewski”.

Dzięki kolejnym nasadzeniom park im. ks. Tadeusza Kirschke staje się coraz bardziej atrakcyjny i popularny, a do jego odwiedzania zachęcają nie tylko nowe rośliny.
„Znajduje się tam siłownia zewnętrzna, urządzenia do streetworkoutu, zjazd saneczkowy oraz plac zabaw z wyjątkowym w skali miasta urządzeniem wodnym „Archimedes” – informuje ZZM. – „Zestaw składa się z kilku elementów – młyna wodnego (Small Bucket Wheel), Mushroom Spring – po naciśnięciu „grzybka” wydobywa się spod niego woda, tworząc swego rodzaju welon. Forest Fountain jest włączany przez pompowanie – wprowadza w ruch spryskiwacze, a te rozpylają wodę na różne odległości i wysokości. Oprócz tego park posiada staw z zamontowaną platformą dla kaczek”.

Od ubiegłego roku park posiada też rabatę bylinową, która składa się z wielu gatunków roślin miododajnych: szałwii, jeżówki, bergenii, bodziszka, rudbekii oraz budlei. Wszystkie są atrakcyjne dla pszczół i innych owadów zapylających, więc w ich pobliżu ustawiono także hotel dla owadów, który pełni funkcję schronienia i miejsca do rozrodu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: