sobota, 24 lutego, 2024

Nowe mini rondo w Poznaniu. Dla bezpieczeństwa

U zbiegu ulic Umultowskiej, Widłakowej i Zagajnikowej Zarząd Dróg Miejskich wybudował mini rondo. Jest podobne do ronda u zbiegu Ratajczaka, Kościuszki i Niezłomnych i ma poprawić bezpieczeństwo. Powstało bez przebudowy skrzyżowania.

– Celem zmian jest zmniejszenie możliwości ewentualnych kolizji lub tragicznego w skutkach wypadku – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. – Rondo oraz znajdujące się na dojeździe do niego elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego powodują konieczność ograniczenia prędkości przez kierowców. Są tam obszary wyłączone z ruchu wraz z wyspami z prefabrykatów, podobnie wykonano środek ronda. Zamontowane i wymalowane jest także nowe oznakowanie.

To ważna zmiana w tym miejscu Umultowa, ponieważ krzyżuje się tu aż pięć wlotów ulic, co dla wielu kierowców stwarzało poważny problem z przejazdem. Teraz będzie to znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze. Warto dodać, że o zmiany wnioskowali okoliczni mieszkańcy, dojeżdżający do pobliskiej szkoły czy kościoła, a projekt został przygotowany przez Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Strona głównaPoznańNowe mini rondo w Poznaniu. Dla bezpieczeństwa