piątek, 23 lutego, 2024

Nowe mieszkania w Poznaniu – dlaczego warto zamieszkać w Winogradach?

Szukasz nowego mieszkania w Poznaniu i nie wiesz jaką dzielnicę lub osiedle wybrać? A co powiesz na Winogrady? To położona w najwyższym punkcie miasta duża dzielnica mieszkaniowa pełna zieleni, z której łatwo można dostać się do centrum. Osoby ceniące komfort, wygodę i sąsiedztwo natury będą się tu dobrze czuły. Dlaczego warto wybrać Winogrady jako swoje miejsce do życia? Jakie inwestycje deweloperskie powstają w tej części Poznania?

Winogrady składają się ze starszej, zlokalizowanej na południu części oraz nowszej, powstałej w okresie PRL-u. Właśnie ze względu na ten podział wyróżnia się tzw. Stare Winogrady i Nowe Winogrady. Przed II wojną światową w tej części miasta wybudowane małe osiedle domów, a później niewielkie osiedle mieszkaniowe. W latach 60., kiedy miasto borykało się z brakiem lokali, na Winogradach zaczęły szybko powstawać osiedla z blokami w technologii wielkopłytowej – każde z nich miało mieć przychodnię, sklepy, ośrodki kultury i sportu oraz placówki oświaty. Wraz z nadejściem XXI wieku w tej części Poznania zaczęto budować nowe inwestycje mieszkaniowe. Obecnie Winogrady są domem dla około 43 tys. osób. Czym wyróżnią się ta dzielnica i dlaczego jest tak chętnie wybierana przez poznaniaków jako miejsce do życia?

Nowe mieszkania w Poznaniu – zielone tereny rekreacyjne i obiekty sportowe

Winogrady są szczególnie doceniane za bliskość zielonych terenów rekreacyjnych i dostępność obiektów sportowych. Znajduje się tu jeden z najpiękniejszych, najcenniejszych przyrodniczo i największych parków w mieście – zabytkowy Park Cytadela, serce dzielnicy. Miejsce to przyciąga wszystkich mieszkańców, a szczególnie fanów historii i militariów, bo na terenie parku znajduje się Muzeum Uzbrojenia ze zbiorem broni i sprzętu wojskowego. Park pełen jest urokliwych zakątków, szerokich alejek i zadbanych trawników, dlatego można tu zorganizować piknik, uprawiać jogging, jeździć na rowerze, rolkach czy hulajnogach. Na terenie zieleńca można też znaleźć place zabaw, amfiteatr oraz kawiarenkę.

Winogrady mają sporo do zaoferowania wielbicielom aktywności na świeżym powietrzu, bo niedaleko stąd do malowniczej Doliny Warty i „wartostrady”, które zachęcają do uprawiania sportu w różnej formie. Na terenie dzielnicy znajdują się także liczne siłownie wewnętrzne i zewnętrzne, boiska, korty tenisowe, kluby fitness, studia jogi i tańca.

Nowe mieszkania w Poznaniu – dogodna komunikacja z centrum i bogata infrastruktura

Ogromnym plusem Winogradów jest ich położenie i skomunikowanie z innymi częściami miasta, szczególnie z centrum. Przez dzielnicę przebiega trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, czyli tzw. „pestki”. Dzięki temu można w łatwy i szybki sposób dostać się na Stare Miasto, czy w inne rejony Poznania. Przez Winogrady przebiegają 3 trasy tramwajowe, w różne części dzielnicy można dotrzeć również autobusami. Mieszkańcy Winogradów są też zadowoleni z dostępnej infrastruktury. Mieści się tu wiele sklepów, punktów handlowo-usługowych i aptecznych, oddziały administracyjne, restauracje, mnóstwo przychodni zdrowia i co najważniejsze, liczne placówki oświaty. Można powiedzieć, że Winogrady to miasto w mieście, bo w obrębie dzielnicy znajduje się właściwie wszystko, co potrzebne do codziennego życia.

Poznań – mieszkania deweloperskie

Mieszkańcy Winogradów nie mogą narzekać na infrastrukturę i ofertę edukacyjną, doceniają też bliskość terenów zielonych. Jest tu również w miarę bezpiecznie, co jest szczególnie ważne w przypadku dużego miasta, jakim jest Poznań. Nowe mieszkania na sprzedaż można tutaj znaleźć zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Jeśli zależy Ci na nowoczesnych i ekologicznych udogodnieniach i nowym, niezamieszkanym jeszcze budynku, to warto przyjrzeć się bliżej ofercie deweloperskiej w tej okolicy. W Starych Winogradach Grupa Murapol zaplanowała właśnie nową inwestycję – Murapol Havelia powstanie u zbiegu ulic Naramowickiej i Ziarnistej. W ramach przedsięwzięcia deweloper zaprojektował ponad 300 nowoczesnych lokali mieszkalnych w dwóch 8- i 6-piętrowych budynkach wraz z podziemnymi halami garażowymi.

Murapol Havelia jest świetnie usytuowana pod względem komunikacyjnym, bo nieopodal przebiega ul. Lechicka, która stanowi jednocześnie północną obwodnicę Poznania. Co szczególnie ważne, do centrum miasta, czyli Starego Rynku wypełnionego atrakcjami, sklepami, restauracjami, klimatycznymi pubami i kawiarniami można dojechać stąd już w 10 minut autem. Przyszli mieszkańcy naszej inwestycji mają więc w zasięgu ręki fascynującą architektonicznie, jak i niezwykle atrakcyjną pod względem kulturalno-rozrywkowym poznańską starówkę – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Dużym atutem projektu jest także jego położenie w pobliżu Doliny Warty, w tym rozległych, zielonych terenów spacerowych, które znajdują się w promieniu 15-minutowego spaceru. Z kolei do wspomnianego wcześniej Parku Cytadela można dojechać rowerem w zaledwie 10 minut. W okolicy inwestycji działają też żłobki, przedszkola oraz szkoły podstawowe. W sąsiedztwie można również znaleźć sklep spożywczy, supermarket i centrum handlowe.

Nowe mieszkania Poznań – nowoczesne udogodnienia

Jednak atrakcyjne otoczenie Murapol Havelii to nie wszystko. To również świetny wybór pod kątem nowoczesnych mieszkań z innowacyjnymi udogodnieniami. Oferta Grupy Murapol obejmuje zarówno kawalerki, jak i lokale 2-, 3- i 4-pokojowe. Wszystkie mieszkania mieszczące się na parterze będą posiadać tarasy z zielonymi ogródkami o łącznej powierzchni sięgającej nawet 200 m2, a do lokali na wyższych kondygnacjach będą przynależeć nawet dwa balkony. Nie można pominąć starannie zaprojektowanego designu klatek schodowych i części wspólnych, które zostaną wykończone przy użyciu laminowanych paneli meblowych, trwałych gresów, wysokiej jakości tynku mozaikowego i energooszczędnego oświetlenia LED. W holach wejściowych deweloper zamontuje też duże lustra oraz estetyczne skrzynki pocztowe.

W standardzie nowych mieszkań przewidziano pakiet antysmogowy zapewniający stały dopływ czystego powietrza do wnętrz. Z kolei Home Management System wdrożony w budynkach pozwoli przyszłym mieszkańcom korzystać z urządzeń typu smart home, w tym sterować ogrzewaniem, oświetleniem czy zaworami wody. Co ważne, integralną częścią tej inwestycji affordable premium będą też panele fotowoltaiczne na dachach, które wpłyną na niższy koszt utrzymania części wspólnych budynków.

Chcesz sprawdzić pod kątem mieszkaniowym inne lokalizacje w Poznaniu? Obecna oferta dewelopera obejmuje jeszcze dwie inne inwestycje w tym mieście: Murapol Zielony Żurawiniec przy ul. Sielawy i Murapol Osiedle Verde przy u. Wagrowskiej.

Artykuł sponsorowany

Strona głównaArtykuł SponsorowanyNowe mieszkania w Poznaniu – dlaczego warto zamieszkać w Winogradach?