skwer o. Jana Góry fot. ZZM

Nowe drzewa w Poznaniu. W przyszłym roku planowany jest dalszy ciąg zazieleniania

Na ulicy Czajczej na Wildzie zostało już posadzonych 6 nowych drzew przez Zarząd Dróg Miejskich, a na skwerze ojca Jana Góry Zarząd Zieleni Miejskiej zasadził śliwy wiśniowe.

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, poinformował o kolejnym miejscu w mieście, w którym zamiast bruku znajdzie się zieleń.
“Tym razem Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu na ulicy Czajczej na Wildzie odbrukował miejsca w obrzeżu skrzyżowania i przejścia dla pieszych (gdzie kodeks drogowy nie pozwala na parkowanie – w odl. 10 m) i nasadził drzewa po stronie północnej: 6 szt. grabów pospolitych, odm. kolumnowa” – napisał w mediach społecznościowych. Zastępca prezydenta dodał też, że w przyszłym roku planowany jest dalszy ciąg zazieleniania: drzewa zostaną posadzone po stronie południowej, a wokół nich – krzewy oraz trawy.

Natomiast na skwerze o. Jana Góry zostały posadzone śliwy wiśniowe, jak z kolei poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej. Z pewnością dodadzą uroku centrum miasta, zwłaszcza w porze kwitnienia, co będzie można zaobserwować już wiosną przyszłego roku.

Źródło: ZDM, ZZM

5 1 vote
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze