Nowe drogi na północy Wielkopolski. Wojewoda podpisał umowy

podpisanie umów dofinansowania budowy nowych dróg fot.WUW

Piła, Wysoka, Ryczywół i Jastrowie otrzymały prawie 6 mln zł dofinansowania na rozwój infrastruktury drogowej w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał umowy 10 lipca w Pile.

– Te drogi lokalne są najważniejsze dla mieszkańców, którzy codziennie z nich korzystają – mówił wojewoda. – Ale bezpieczeństwo i komfort mieszkańców to jest jedno. Drugim ważnym założeniem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jest impuls inwestycyjny, tak aby te inwestycje drogowe otwierały kolejne możliwości rozwojowe dla regionu.

Najwyższe dofinansowanie, bo ponad 3 mln zł, otrzymała Piła na przebudowę ulicy Krzywej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w ramach rewitalizacji rejonu ulicy Długosza i Krzywej w Pile. Ma to poprawić warunki prowadzenia działalności gospodarczej.
Gmina Wysoka otrzymała dwie dotacje na łączną kwotę blisko 2 mln zł: na przebudowę drogi w miejscowości Kostrzynek oraz przebudowę drogi Jeziorki Kosztowskie w kierunku Kosztowa. Gmina Jastrowie z kolei dzięki 484 tys. zł będzie mogła przebudować ulicę Kolejową w Jastrowiu, a gmina Ryczywół 386 tys. zł wyda na budowę ulicy Sosnowej w Ryczywole.

Dofinansowanie dla Wielkopolski w ramach RFRD na rok 2023 to 233,3 mln zł, co pozwoli na realizację 150 zadań, w tym 42 powiatowych i 108 gminnych. To 184 km nowych i wyremontowanych dróg w naszym regionie. Obecnie trwa nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach programu RFRD na 2024 rok. Pula dla Wielkopolski wynosi ponad 395 mln zł.

Podziel się: