sobota, 9 grudnia, 2023

Nowe centrum logistyczne w Poznaniu. Otwarcie za rok

44 000 m kw. – taką powierzchnię będzie zajmowało nowe centrum logistyczne Grupy Raben, które powstanie przy ulicy Obodrzyckiej. Wybuduje je firma Panattoni, deweloper nieruchomości przemysłowych, a centrum będzie największe w Polsce.

Jak informuje firma Panattoni – to kolejna już współpraca obu firm w województwie wielkopolskim. Pierwsza realizacja o powierzchni 26 000. m kw., została oddana do użytku kilkanaście lat temu. W tym roku z kolei Grupa Raben wynajęła już 12 000 m kw. Panattoni Park Poznań XII w Swadzimiu, a teraz zajmie cały park przy ul. Obodrzyckiej – to rekord pod względem wielkości powierzchni zajmowanej przez jedną firmę w ramach segmentu city logistics.

– Poznań jest jednym z najważniejszych ośrodków logistycznych w Europie i stanowi pomost między stolicami Polski i Niemiec – wyjaśnia Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni. – Gracze o międzynarodowym zasięgu zawsze z zainteresowaniem będą patrzeć na lokalizacje w tym regionie. Grupa Raben nie tylko otrzymuje park, który m.in. dzięki bliskości autostrady A2 pozwoli sprawnie obsłużyć wiele rynków krajowych i europejskich, ale też inwestycję w granicach miasta, która będzie istotnym atutem w pozyskiwaniu pracownika. Poznań zapewnia fantastyczne warunki do rozwoju segmentu city logistics.

Inwestycja będzie zrealizowana zgodnie z bardzo wysokim standardem zrównoważonego budownictwa, co oznacza rozwiązania energo- i wodooszczędne oraz dbałość o dobrostan pracowników: przestrzeń biurowa będzie miała bardzo wysoki standard, a na terenie inwestycji powstaną tereny zielone w trosce o bioróżnorodność i komfort pracowników.

Najemca będzie miał do dyspozycji między innymi 4200 m kw. specjalistycznych stref z kontrolowaną temperaturą i poziomem wilgotności, skąd będzie mógł realizować usługi logistyczne, obejmujące magazynowanie i pełen zakres usług dodanych, a także usługi kontenerowe, celne i dystrybucyjne do Niemiec, Skandynawii i innych krajów Europy Zachodniej. City Logistics Poznań III rozpocznie funkcjonowanie w lipcu 2024 r.

Źródło: Panattoni Europe
Strona głównaBiznes i FinanseNowe centrum logistyczne w Poznaniu. Otwarcie za rok