Nowa umowa dla Filipa Marchwińskiego. „Liczymy, że zrobi kolejny krok w swoim rozwoju”

fot. Karol Mędak / lechpoznan.pl

Lech Poznań poinformował o przedłużeniu umowy z Filipem Marchwińskim. Nowa kontrakt będzie obowiązywał do końca czerwca 2024 roku.

20-letni piłkarz jest głównie rezerwowym w Lechu Poznań. W poprzednim sezonie na boiskach Ekstraklasy pojawił się tylko 18 razy. Łącznie uzbierał 170 minut… Nieco lepiej (porównując minuty spędzone na boisku) jego sytuacja wyglądała w Pucharze Polski oraz w… rezerwach „Kolejorza”.

Mimo wszystko klub i nowy trener zdają się wierzyć w talent Marchwińskiego. – Filip wchodzi w wiek piłkarski, kiedy nasi wychowankowie zaczynali stanowić o sile pierwszego zespołu Lecha. Liczymy, że zrobi kolejny krok w swoim rozwoju i obecnie zebrane doświadczenie pozwoli mu na przebicie się do pierwszej jedenastki – mówi Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha Poznań.

Sam zawodnik nie ukrywa radości z przedłużenia umowy. – Jestem w tym klubie jedenaście lat, jestem wychowankiem, więc to znaczy dla mnie coś więcej. Wiem, że wchodzę w taki wiek i w taki moment w swojej przygodzie, że muszę brać więcej odpowiedzialności za to co się dzieje i czuję, że jestem na to gotowy. Jestem świadomy tego co mnie czeka i chcę dać zespołowi wszystko co najlepsze, dla klubu i dla kibiców – powiedział Marchwiński.

Podziel się:

Źródło: mat. pras.