“Nowa Piątka” PiSu – działacze partii ruszają z kampanią informacyjną

500+ na każde dziecko, brak podatku PIT dla najmłodszych pracowników, trzynasta emerytura, obniżenie PITu z 18u do 17 procent oraz przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych. To właśnie tymi obietnicami Prawo i Sprawiedliwość zamierza zapewnić sobie przedłużenie rządów.

Dzisiaj część działaczy PiS wyjechała “w trasę” z kampanią informacyjną. W planach jest odwiedzenie każdej gminy i powiatu w Wielkopolsce.

– Są to propozycje, które podnoszą standard życia mieszkańców – skomentował Zbigniew Hoffmann. Wojewoda podkreślił, że dla przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, nie ma znaczenie miejsce zamieszania, czy pozycja społeczna, ponieważ odpowiednia jakość życia należy się każdemu.

Trzynaste emerytury mają zostać wypłacone zgodnie z planem w maju. W Wielkoposce ze świadczenie skorzysta ponad 700 tysięcy osób. Co istotne, świadczenia mają być wypłacane automatycznie, nie będzie więc konieczności wypełniania żadnych wniosków.

Według zapewnień przedstawicieli PiSu nie powinno być również problemów z realizacją innych pomysłów.

Koszt propozycji to około 27 miliardów złotych w 2019 roku i około 43 miliardy w kolejnych latach (wyliczenia Santander dla bankier.pl). Pokrywa się to ze słowami Mateusza Morawieckiego, który twierdził, że koszt propozycji będzie bliski kwocie 40 miliardów rocznie.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze