koronawirus z Wuhan fot. WSSE

Nowa metoda leczenia koronawirusa we Wrocławiu. To działa!

Wrocławscy lekarze korzystając z doświadczeń swoich japońskich i chińskich kolegów po fachu wprowadzili do terapii chorych z koronawirusem nowe leki, między innymi te stosowane w leczeniu zarażonych wirusem HIV i malarii.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu obecnie jest 6 pacjentów z koronawirusem i to właśnie im będą podawane te leki, jak informuje Onet.pl. Ich kombinacja to efekt doświadczeń japońskich i chińskich lekarzy, którzy osiągnęli w ten sposób zmniejszenie śmiertelności swoich pacjentów. Metoda została przeanalizowana bardzo szczegółowo przez wrocławskich specjalistów. Mają już zgodę komisji bioetycznej, a każdy pacjent będzie musiał wyrazić zgodę na podanie mu tych leków.

W Polsce mamy obecnie 64 przypadki chorych na koronawirusa. Jak dotąd zmarła jedna osoba. Na szczęście WHO poinformowało dziś, że w Chinach i Korei Południowej epidemia wygasa – w Wuhan nadal spada liczba zachorowań, a w Korei Południowej po raz pierwszy liczba pacjentów, którzy wrócili do zdrowia, jest wyższa niż tych, którzy zachorowali.

el