Nowa droga w gminie Ryczywół otwarta. “Drogi lokalne są najważniejsze”

otwarcie drogi Tlukawy fot. WUW

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wziął udział w otwarciu wybudowanej drogi gminnej Tłukawy – Zawady. – Drogi lokalne z punktu widzenia mieszkańców są najważniejsze – powiedział wojewoda podczas otwarcia.

Droga gminna z Tłukaw do Zawad jest kolejną drogą dofinansowaną z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, która została oddana do użytkowania. Otrzymała wsparcie w wysokości 1 418 233 zł, a całkowita wartość inwestycji to 2 485 310 zł. Za te pieniądze została wykonana droga asfaltowa o łącznej długości 1,82 km, szerokości 5 m wraz z chodnikiem na długości 311 m.

– Drogi lokalne z punktu widzenia mieszkańców są najważniejsze – podkreśla wojewoda Michał Zieliński. – To właśnie z nich codziennie korzystają wszyscy podróżując do pracy czy szkoły. Ale bezpieczeństwo i komfort mieszkańców to jedno. Drugim ważnym filarem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jest czynnik inwestycyjny. Inwestycje drogowe dają impuls dla ekonomicznego rozwoju regionu. Przyciągają kolejnych inwestorów, czyniąc region miejscem atrakcyjnym dla firm.

Ogółem gmina Ryczywół z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskała dofinansowanie w wysokości 1 811 410 zł, a do wszystkich gmin powiatu obornickiego trafiło 6 285 409 zł.

Obecnie trwa nabór wniosków na dofinansowanie zadań w ramach programu na 2024 rok, a pula środków wynosi ponad 395 mln zł. W 2023 r. do Wielkopolski trafiły 233,3 mln zł, co pozwoli na realizację 184 km dróg w regionie.

Podziel się: