Nowa aplikacja UAM. Ma zwiększyć dostępność uczelni

Miasto Poznań Święty Marcin UAM fot. Sławek Wąchała

UAM GO – tak nazywa się aplikacja, która już wkrótce będzie wspierać studentów, pracowników i odwiedzających w dostępności do usług, informacji i kampusu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Uczelnia właśnie podpisała umowę na jej wykonanie z firmą Snowdog.

Aplikacja UAM GO ma zapewnić zwiększenie dostępności Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dla osób z niepełnosprawnościami – w tej dziedzinie jest tylko jednym z wielu działań – umożliwić wdrażanie zarządzeń rektora dotyczącego dostępności architektonicznej, komunikacyjnej i informacyjnej, szkolenie asystentów laboratoriów oraz kadry dydaktyczno-administracyjnej, a także rozwój narzędzi ułatwiających dostęp do materiałów dydaktycznych.

– Podczas pracy nad aplikacją mobilną UAM GO, będziemy korzystać z zasad projektowania uniwersalnego – wyjaśnia Grzegorz Sadowski, – Project Manager Snowdog. Naszym priorytetem będzie zapewnienie dostępności cyfrowej, która obejmuje zarówno dobre doświadczenie użytkownika (UX), jak i spełnienie wymagań WCAG. Projekt UAM GO doskonale współgra z naszą wizją otwartego uniwersytetu, w którym wszyscy studenci, niezależnie od ewentualnych ograniczeń czy niepełnosprawności, mają równy dostęp do możliwości edukacyjnych i rozwojowych.

Twórcy aplikacji mają nadzieję, że ułatwi ona studiowanie na UAM – i w Poznaniu.

– Jesteśmy dumni, że UAM zdecydował się powierzyć nam realizację tej wizji dostępności – mówi Kuba Zwoliński, CEO Snowdog. – Nasze umiejętności i wiedza cieszą się zaufaniem tak dużej i renomowanej organizacji. To ważny krok dla szkolnictwa wyższego w Polsce.

Podziel się: