Noc Muzeów w Poznaniu: “Wszyscy chcemy zwiedzać muzea”

Ponad 250 wydarzeń czeka na poznaniaków w tym roku w ramach poznańskiej Nocy Muzeów. – Chciałoby się, aby tak było na co dzień – powiedział Marcin Kostaszuk z Wydziału Kultury.

Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się 18 maja. – Noc Muzeów to wehikuł czasu. W tym dniu wszyscy chcemy być w przestrzeni publicznej, wszyscy chcemy zwiedzać muzea. Chciałoby się, aby tak było na co dzień – mówi Marcin Kostaszuk, zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania. – W ramach poprzedniej edycji Nocy Muzeów zorganizowano 200 wydarzeń, w których wzięło udział 71 tys. osób. W tym roku będzie to 250 wydarzeń. Ile osób weźmie w nich udział, dowiemy się w przyszłą sobotę.

Na liście tegorocznych atrakcji znajduje się między innymi flashmob, wystawy, pokazy walk czy… zwiedzanie w ciemności. Po raz pierwszy w historii Nocy Muzeów swoje skarby pokażą także poznańscy mundurowi. 18 maja swoje drzwi otworzy policyjne muzeum przy ul. Taborowej.

– Miłośnicy militariów będą mogli zobaczyć historyczne eksponaty. Jednym z ciekawszych jest tajemnicza skrzynia z różnego rodzaju akcesoriami, np. maczugami, dzięki którym rozstrzygano kiedyś różnego rodzaju sąsiedzkie spory. Przed muzeum pojawi się ekspozycja współczesnego sprzętu, które pozwala nam skutecznie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Poznania. Pokażemy nasz najnowszy nabytek – robot pirotechniczny, który jest na wyposażeniu jednostki antyterrorystycznej i służy do wożenia niebezpiecznych przedmiotów, a także naszego drona i skaner 3D. Na koniec będzie można zjeść pyszną gorącą grochówkę – zapowiada Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Pełna lista wydarzeń znajduje się tutaj.

Autor: UMP op. AS

Dodaj komentarz

avatar