„Nisza” Teatru pod Fontanną w CK Zamek

“Nisza” to spektakl o sprawach pozornie błahych a jednak bardzo ważnych – o tym małym wycinku świata, który jest prywatną własnością Jednostki. Można go zobaczyć 13 marca w CK Zamek.

Intymny, zabawny spektakl przygotowany przez Janusza Stolarskiego i jego podopiecznych jest autorskim zdarzeniem/projektem bazującym na bogatym doświadczeniu reżysera w teatrze alternatywnym oraz na osobistych doświadczeniach osób występujących na scenie. Nieprofesjonalni acz niezwykle autentyczni aktorzy Teatru pod Fontanną zabiorą nas do swoich życiowych nisz. Każda z prezentacji spektaklu różni się od poprzedniej, pojawiają się nowe wątki i postaci, nowe zdarzenia.

Janusz Stolarski – aktor, absolwent PWST im. Solskiego w Krakowie. Występował w: Drugim Studio Wrocławskim, Państwowym Teatrze w Kielcach, Teatrze Polskim w Poznaniu, grupie teatralnej Sekta Lecha Raczaka, Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu, Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu, Teatrze Studio w Warszawie i Orbis Tertius Trzecim Teatrze Lecha Raczaka. Gościnnie brał udział między innymi w spektaklach „Don Juan” i „tryptyk wyspiański” w Teatrze Starym w Krakowie, „Rzeźnia Lila Róż” Teatru Usta Usta w reżyserii Marcina Libera oraz „Przypadki Pana von K.” Polskiego Teatru Tańca. Od 1994 roku współtworzy Stowarzyszenie Teatralne ANTRAKT. Jest laureatem wielu nagród za monodramy, w tym Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu (1991) za „Ecce Homo”, nagrody specjalnej Jury Drugiego Międzynarodowego Festiwalu Monodramów Krajów Nadbałtyckich – Kowno 2010 za spektakl „Kod” i wielu innych. Od lat prowadzi warsztaty teatralne w kraju i za granicą (Niemcy, Rumunia, Mołdawia, Hiszpania, Francja).
Zespół, z którym na początku 2016r. podjął pracę Janusz Stolarski, składa się z członków pracowni teatralnych działających przy „Domach pod fontanną” – dwóch ośrodkach zajmujących się rehabilitacją społeczno-zawodową osób po kryzysach psychicznych.

reżyseria: Janusz Stolarski
muzyka: Paweł Paluch
światła: Arkadiusz Kuczyński, Jacek Raczkowiak
występują: uczestnicy pracowni teatralnych Środowiskowego Domu Samopomocy „Zielone Centrum” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Fountain House”
produkcja: CK ZAMEK w Poznaniu

Spektakl rozpocznie się o 18.30 w Sali Wielkiej CK Zamek. Bilety 15 zł – 10 zł.

Mat. pras., el

Dodaj komentarz

avatar