Sprawdzanie zgód TCF
piątek, 11 lipca, 2025

Nieznany przedmiot uderzył w wirnik śmigłowca LPR. Pacjentkę musiała zabrać karetka

Do nietypowego zdarzenia doszło w miejscowości Wijewo w powiecie leszczyńskim. Po chorą kobietę przyleciał śmigłowiec LPR – ale nie mógł odlecieć. W jego wirnik uderzył nieznany przedmiot i śmigłowiec musiał skorzystać z serwisu.

Do zdarzenia doszło 12 sierpnia po południu – śmigłowiec LPR został wezwany do Wijewa, do pacjentki z podejrzeniem zawału serca. Jak informuje TVN24, helikopter do Wijewa doleciał, ale pacjentki nie zabrał, ponieważ w wirnik uderzył nieznany przedmiot.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami śmigłowiec w takim wypadku nie może odlecieć, tylko musi czekać na serwis. W efekcie pacjentka została zabrana do szpitala karetką, a śmigłowiec musiał czekać na przyjazd serwisu. Do czasu jego przybycia miejsce lądowania zabezpieczali strażacy.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaNieznany przedmiot uderzył w wirnik śmigłowca LPR. Pacjentkę musiała zabrać karetka