Nieprzytomny mężczyzna znaleziony przy drodze. Co tam się wydarzyło?

policja fot. Sławek Wąchała

Zmrok, gęsta mgła, brak elementów odblaskowych na odzieży i droga krajowa nr 15 – 52-letni mieszkaniec gminy Jarocin miał wiele szczęścia, że w takich warunkach zauważyli go przejeżdżający kierowcy i wezwali pomoc.

Wszystko wydarzyło się 15 listopada po zmroku, jak informuje portal „jarocinska”. Kierowcy jadący drogą krajową nr 15 na wysokości Goliny zauważyli leżącego przy drodze mężczyznę. Udało im się to naprawdę cudem: było już ciemno, była też mgła, a mężczyzna leżał nieruchomo i nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Kierowcy zatrzymali się i wezwali na pomoc policję, a potem dyżurowali przy mężczyźnie, zanim nie nadjechali policjanci, żeby nikt go nie potrącił.

Po przyjeździe policji okazało się, jak powiedziała portalowi st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie, że mężczyzna jest mieszkańcem gminy Jarocin, ma 52 lata, a leży przy drodze, bo za dużo wypił, a potem potknął się, jak wracał tedy do domu. Jak podkreśla policjantka, gdyby nie ci przypadkowi kierowcy, mogłoby dojść do tragedii, bo mężczyzna był zupełnie niewidoczny i któryś z przejeżdżających samochodów mógł go potrącić nawet tego nie zauważając.

Policjanci odwieźli mężczyznę do domu i wręczyli mu mandat w wysokości 100 zł za brak odblasków. Od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym musi mieć na sobie odblaski. Dzięki nim, jak przypominają policjanci, wzrasta widoczność pieszego na drodze z 40 do 150 metrów. A taki dystans daje już kierowcy czas na reakcję i na to, by nie przejechać pieszego.

Podziel się: