festyn w Niepruszewie fot. policja
Pokazy ratownictwa wodnego, sprzętu policji oraz straży pożarnej i nowiutki policyjny śmigłowiec bell 407. Kto 17 czerwca wybierze się nad jezioro Niepruszewskie, na pewno nie będzie żałował!

Festyn w Niepruszewie nad jeziorem to kolejna akcja służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nad wodą z okazji rozpoczynającego się sezonu – bo zabawa jest najlepszą okazją, by przypomnieć o zasadach bezpiecznego wypoczynku w wodzie i nad wodą. Na imprezę zaprosili prawie 500 dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli i przygotowali dla nich moc atrakcji, a największą będzie lądowanie nowego, policyjnego śmigłowca Bell 407.

Dzieci będą mogły obejrzeć go z bliska, podobnie jak policyjne motocykle, radiowozy czy sprzęt wykorzystywany przez policyjnych kontrterrorystów. Wśród przygotowanych atrakcji nie może zabraknąć towarzyszących w służbie policjantom psów i koni, które zawsze budzą duży entuzjazm wśród najmłodszych.

Organizatorzy przygotowali pokaz akcji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokaz sprzętu Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu, Ochotniczej oraz Państwowej Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – wszystko po to, by tłumaczyć dzieciom jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą i podczas wakacji.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00, potrwa do 13.00, a policjanci serdecznie zapraszają dzieci i wszystkich tych, którym dobro i bezpieczeństwo najmłodszych szczególnie leży na sercu.

KWP Poznań