Niemieccy uczniowie zwiedzali powiat gostyński. Przyszli urzędnicy dowiadywali się, jak funkcjonują wydziały starostwa

wizyta gości z Niemiec fot. SP Gostyń

Czworo uczniów z powiatu Nordhausen było gośćmi powiatu gostyńskiego. Była to wizyta studyjna: przyszli urzędnicy dowiadywali się, jak funkcjonują wydziały starostwa, odwiedzili też urząd pracy, dom dziecka i dom samopomocy w Krobi.

Przyjazd uczniów został zorganizowany w ramach współpracy pomiędzy powiatami gostyńskim i Nordhausen. Umowa partnerska między samorządami została podpisana na początku czerwca w Niemczech, a ponownie będzie podpisana w Polsce we wrześniu tego roku. Przybyli to uczniowie szkoły administracyjnej i w przyszłości będą urzędnikami starostwa w Nordhausen, a wizyta studyjna pozwoliła im przyjrzeć się pracy gostyńskich samorządowców – i porównać oba systemy.

“Uczniowie zapoznali się z pracami wydziałów Starostwa: Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu, Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, Wydziału Komunikacji i Dróg oraz Wydziału Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami” – informuje Starostwo Powiatowe w Gostyniu. – “Spotkali się także z dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu. W czasie swojego pobytu mieli także okazję zobaczyć z bliska efekty rewitalizacji centrum Krobi. Najwięcej emocji wywołała wizyta w Domu Dziecka w Bodzewie oraz Środowiskowym Domu Samopomocy w Krobi. W Bodzewie studenci wspólnie z wychowankami rozegrali mecz siatkówki i piłki nożnej”.

Z kolei w ŚDS Krobia zapoznali się z funkcjonującymi w placówce pracowniami, w tym z nowoczesną salą doświadczania świata. Gospodarze zorganizowali im też zwiedzanie i rozrywki: było ognisko w Krainie Orła Białego i wspólne wyjście na kręgle.

Podziel się: