Niecodzienna sytuacja w kościele. Musieli interweniować strażacy

wiewiórka fot. UMP

Niecodzienną interwencję musieli podjąć strażacy z OSP Wyszyna podczas uroczystej warty pełnione przy grobie Chrystusa. W kościele bowiem pojawiła się… wiewiórka. Pobiegła prosto do grobu i strażacy musieli interweniować.

Wszystko wydarzyło się 8 kwietnia w Wielką Sobotę, a rozbawieni strażacy opisali zdarzenie na swoim profilu na Facebooku.
„W kościele Narodzenia NMP w Wyszynie doszło do niecodziennej sytuacji” – poinformowali. – „Mimo wart pełnionych przez Druhów MDP oraz OSP Wyszyna do grobu Pana Jezusa przedostał się mały, zwinny gość. Strażacy pełniący wartę byli bardzo zaskoczeni śmiałością i odwagą małej wiewiórki, w Święta Wielkanocne zdecydowanie bardziej spodziewali się zajączka bądź kurczaczka. Nie chcieli przeszkadzać w wizycie, którą złożyła wiewiórka przy grobie Pana Jezusa, jednak ze względu na zbyt duże harce zmuszeni byli wyprosić gościa z kościoła”…

Wyproszenie jednak nie było takie łatwe, bo wiewiórka była nie tylko szybka i zwinna, ale najwyraźniej doskonale znała też wszystkie zakamarki kościoła. Być może to nie była jej pierwsza wizyta? Ale w końcu się udało.
„Po kilku minutach prób hycająca wiewiórka, zwiedzając po drodze ołtarz, opuściła świątynię” – czytamy na profilu OSP Wyszyna. – „Po zakończonej interwencji strażacy wrócili do pełnienia wart”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: