Niebezpieczna sytuacja. Mężczyzna kładł się na ulicy Głogowskiej w Poznaniu

fot. UMP (zdjęcie ilustracyjne)

Kradzieże kieszonkowe, zabawa kostkami brukowymi na torowisku i półnagi mężczyzna kładący się na jezdni między samochodami. Operatorzy miejskiego monitoringu między 11 a 22 kwietnia zaobserwowali sporo sytuacji wymagających interwencji.

Na ulicy Dworcowej dwóch mężczyzn przeszukiwało kieszenie trzeciemu – zabrali telefon, ale książki zostawili. Na tej samej ulicy uwagę operatora zwrócił podejrzanie zachowujący się mężczyzna – i po chwili obserwowany ukradł telefon kobiecie siedzącej koło biletomatu. Z kolei na ulicy Wrocławskiej dziewczynie, która zasnęła na schodach, mężczyzna ukradł portfel. Wcześniej, przekonany, że nikt go nie widzi, przeszukał jej torbę. A na ulicy Głogowskiej mężczyzna bez koszulki wbiegał na jezdnię i kładł się na niej, nie przejmując się jadącymi samochodami, zaczepiał też przechodniów.

Nietypowe zdarzenie miało z kolei miejsce na skrzyżowaniu ul. Fredry i Wieniawskiego: trzy osoby zbierały kostki brukowe z pobliskiej przebudowy torowiska, układały z nich jakieś konstrukcje, a po chwili rozrzucały po chodniku. Rozmontowali też metalowe ogrodzenie w kilku punktach i zmienili jego położenie, a jedna z osób nagrywała wszystko telefonem.

Jak informuje straż miejska, do tych sytuacji dochodziło o różnych porach, a operatorzy za każdym razem od razu informowali odpowiednie służby, które natychmiast reagowały na zgłoszenia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: