Nie żyje znany leszczyński przedsiębiorca i filantrop. Był twórcą aquaparku

dr Stefan Grys fot. UM Leszno

Dr Stefan Grys, przedsiębiorca, społecznik, były radny, Zasłużony dla Miasta Leszna i wieloletni prezes Przedsiębiorstwa Przemysłu Farmaceutycznego „Akwawit” nie żyje. Zmarł w wieku 85 lat.

Dr Stefan Grys był radnym Leszna IV i V kadencji i jako pierwszy otrzymał tytuł Zasłużony dla Miasta Leszna. Jego zasługi dla miasta są ogromne: był wieloletnim prezesem Przedsiębiorstwa Przemysłu Farmaceutycznego „Akwawit”, pomysłodawcą i twórcą jednego z pierwszych aquaparków w Polsce, a także aktywnym społecznikiem, wspierającym sportowców i twórców kultury. Z wdzięcznością wspomina go kadra leszczyńskiej szkoły muzycznej I i II stopnia, a także pracownicy Muzeum Okręgowego w Lesznie.

– Pana dr Stefana Grysa miałem okazję poznać, gdy razem pracowaliśmy w Radzie Miejskiej Leszna. Zawsze kojarzony z zakładem produkcyjnym Akwawit i z basenem – wspomina Prezydent Łukasz Borowiak. – Był mecenasem wielu przedsięwzięć sportowych, kulturalnych, społecznych Gdy już zostałem Prezydentem Miasta Leszna, przegadaliśmy setki godzin o leszczyńskim lotnisku: jak je usprawnić, jak rozwijać. Rozmawialiśmy także o modernizacji basenu. Strasznie mi przykro, że tego nie zobaczy. Dr Stefan Grys pracował nie tylko jako prezes, dyrektor – to w kontekście zawodowym, ale był bardzo aktywny społecznie i za to mogę bardzo serdecznie podziękować. Podziękować za to, że taka wyjątkowa postać tu mieszkała i tu pracowała. Leszno straciło dziś wyjątkowego mieszkańca.

Podziel się:

Ostatnio dodane: