Nie będzie akcji „Poznań za pół ceny”. Priorytety branży się zmieniają

Teatr Wielki / Park Adama Mickiewicza fot. Sławek Wąchała

Zazwyczaj towarzyszyła długiemu majowemu weekendowi, oczywiście z przerwą na pandemię, i przyciągała tłumy turystów do Poznania. Ale w tym roku akcja „Poznań za pół ceny się nie odbyła” i raczej już się nie odbędzie.

„Poznań za pół ceny” to akcja przygotowana i promowana przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną, podczas której można było wynająć pokój hotelowy i zjeść posiłek w lokalach biorących udział w akcji za znacznie mniejsze pieniądze niż zazwyczaj. W akcję włączały się też placówki kulturalne, oferując zwiedzanie muzeów, wyjścia do zoo czy na basen, bilety na imprezy kulturalne i wiele innych atrakcji także za pół ceny.

„Poznań za pół ceny” został zawieszony na czas pandemii koronawirusa. Ostatnia akcja odbyła się w 2020 roku i była 13. z kolei, ale była to wersja wirtualna, spowodowana obowiązującymi jeszcze obostrzeniami pandemicznymi. W 2021 roku akcja się nie odbyła, w 2022 również i już wiadomo, że nie wróci. Dlaczego? Bo na rynku turystycznym i gastronomicznym w ciągu ostatnich lat zaszły zmiany, które sprawiły, że udział w „Poznaniu za pół ceny” nie przynosi jej uczestnikom takich korzyści jak kiedyś.

Jak powiedział Radiu Poznań Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, akcja powodowała masowy przypływ weekendowych gości, jednak w większości takich, dla których to była jednorazowa wizyta. A branża turystyczna nareszcie zaczyna dochodzić do wniosków, że w wielu przypadkach bardziej opłaca się mieć stałych klientów, którzy regularnie wracają do hoteli czy restauracji – więc teraz bardziej się skupiają na zadbaniu właśnie o takich klientów.

Podziel się:

Ostatnio dodane: