Neckermann Polska odwołuje loty i wstrzymuje wycieczki. Co z klientami?

Wielkie zamieszanie, nerwy i kolejne oświadczenia udostępniane na portalu społecznościowym. Klienci Neckermann Polska są w trudnej sytuacji.

Zamieszanie w Neckermann Polska jest związane z upadkiem biura podróży Thomas Cook, które było powiązane z polskim biurem. – Nasza polska spółka znajduje się w stabilnej kondycji finansowej i realizuje na bieżąco wszystkie swoje zobowiązania – deklarował wczoraj w oświadczeniu Maciej Nykiel, prezes zarządu. Dodał, że klienci którzy już przebywają za granicą, oraz ci, który dopiero będą mieli wyjechać „będą realizować swoje wyjazdy wakacyjne zgodnie z planem”.

Dziś wiemy już, że przynajmniej w części przypadków tak nie będzie. Neckermann Polska w kolejnym, wydanym dzisiaj, oświadczeniu poinformował o anulowaniu wylotów na Zakynthos i Majorkę 24 września oraz wszystkich lotów 25 września. Zablokowana została również możliwość rezerwowania nowych wycieczek.

Obecnie na wakacjach z biurem ma przebywać około 2 tysięcy klientów z Polski. Część z nich ma mieć problemy na miejscu z hotelami. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wydaje się przygotowywać na bankructwo i zdecydował o powołaniu zespołu kryzysowego. Władze Neckermann Polska zapewniają, że nie ma powodu do niepokoju, a problemy w niektórych kurortach skomentowali w oświadczeniu, w którym stwierdza, że „sytuacja nabrała nowej dynamiki”.

Na chwilę obecną nie wydaje się, żeby klienci mogli mieć problemy z powrotem z wczasów. Chroni ich Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz gwarancje samego biura, które w tym wypadku są dość wysokie.

Podziel się: