szkoła fot. UMP

Nauczyciele nie odpuszczają. Będzie kolejny strajk!

15 października ma się rozpocząć kolejny strajk nauczycieli. Tym razem ma on przybrać format włoski. Nauczyciele będę wykonywać tylko te obowiązki, za które otrzymują wynagrodzenie.

– Od 15 października br. rozpoczynamy bezterminową akcję protestacyjną polegającą na wykonywaniu tylko tych zadań, które są opisane w przepisach prawa oświatowego. Decyzja o udziale w strajku będzie decyzją indywidualną każdego nauczyciela – oświadczył Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Oznacza to, że nauczyciele m.in. przestaną przygotowywać dodatkowe materiały lekcyjne, czy organizować wycieczki szkolne. Decyzję o przeprowadzeniu strajku w formacie włoskim podjęli sami nauczyciele w ankiecie. Za tą opcją głosowało ponad 50% nauczycieli.

– Strajk będzie polegał na tym, że nauczyciele będą pracowali tylko przez 40 godzin tygodniowo i będą wykonywali zadania opisane w przepisach prawa oświatowego. Nie będziemy wykonywali tego, co stało się niepisaną normą, np. pełnienie opieki podczas wycieczek szkolnych – dodał Broniarz.

 

1
Dodaj komentarz

avatar
Jaroslaw Sassek
Jaroslaw Sassek

Nie strajk tylko jeszcze większe lenistwo a to im najbardziej pasuje?