Natalia Kukulska, Ray Wilson i Tribute to Whitney Houston. Na co warto się wybrać w Poznaniu 24-27 kwietnia?

Fot. Sławek Wąchała

To będzie zdecydowanie koncertowy tydzień! Natalii Kukulskiej i Raya Wilsona nikomu przedstawiać nie trzeba. A do wyboru jest jeszcze między innymi koncert orkiestry Task Force X, Michał Ciesielski Solo i Aviana dla wielbicieli mocniejszych brzmień.

Poniedziałek, 24 kwietnia

Ślub doskonały
Teatr Muzyczny w Poznaniu ul. Niezłomnych 1e, Poznań
24 kwietnia @ 17:00, 20:15

„Ślub doskonały” to błyskotliwa historia o dylemacie miłosnym i odwiecznej walce serca z rozumem. W dniu ślubu przed oczyma bohaterów stają egzystencjalne pytania: małżeństwo z rozsądku i pod społeczną presją? Czy może pełna szczęścia i radości wolność w otulinie prawdziwej miłości?
Szczegóły tutaj

Koncert orkiestry Task Force X
Muszla Koncertowa, Park Wilsona
24 kwietnia @ 18:00

Task Force X jest częścią orkiestry wojskowej NATO SHAPE International Band, a jej prapoczątków można szukać jeszcze w latach 40., gdy powstała Amerykańska Orkiestra przy Naczelnym Dowództwie Alianckich Sił Ekspedycyjnych. Prowadził ją Glenn Miller – jeden z najsłynniejszych muzyków jazzowych XX wieku w randze majora.

I Love Sinatra
Aula UAM ul. Wieniawskiego 1, Poznań
24 kwietnia @ 19:00

Natalia Świerczyńska znana szerokiej publiczności z telewizyjnego show The Voice of Poland wraz z zespołem 8 wybitnych muzyków, porusza wyjątkową interpretacją i kobiecym podejściem do największych przebojów Franka Sinatry.
Szczegóły tutaj

The Greatest Love Of All A Tribute to Whitney Houston
Sala Ziemi Poznań Congress Center ul. Głogowska 14, Poznań
24 kwietnia @ 19:30

Dajcie się zaskoczyć zapierającym dech w piersiach wokalem Belindy Davids i przy akompaniamencie zespołu na żywo, wokalistach wspierających i tancerzach, a także wspaniałej realizacji dźwięku i świateł, wizji i efektach teatralnych, będziecie uczestniczyć w pięknie wykonanym Tribute dla jednej z najbardziej uznanych wokalistek na świecie.
Szczegóły tutaj

Antti Virtaranta / Rieko Okuda / Paulina Owczarek
Dragon Social Club ul. Zamkowa 3, Poznań
24 kwietnia @ 20:00

Rieko Okuda (JP) i Antti Virtaranta (FI) współpracują ze sobą w ramach duetu Project VO już od 2010 r., skupiając się przede wszystkim na wykonawstwie muzyki improwizowanej / intuicyjnej, nieustannie poszukując nowych form i brzmień.
Szczegóły tutaj

Wtorek, 25 kwietnia

Natalia Kukulska MTV Unplugged
Sala Ziemi Poznań Congress Center ul. Głogowska 14, Poznań
25 kwietnia @ 19:00

Natalia zabierze widzów w sentymentalną podróż przez 25 lat swojej twórczości. Usłyszymy więc piosenki z pierwszych albumów wokalistki – takie jak „Im więcej Ciebie tym mniej”, „W biegu”, czy „Piosenka światłoczuła”, ale nie zabraknie też utworów z ostatnich albumów, a nawet z jubileuszowej EP-ki „Jednogłośna”, wydanej jesienią 2021.
Szczegóły tutaj

Stand-up: Sebastian Rejent – Optima Forma
BaRock Club ul. Wielka 9, Poznań
25 kwietnia @ 19:00

Sebastian zaprasza na swój nowy program, który będzie grał… już teraz! Znaczy nie „już teraz”; musisz przyjść na występ i wtedy będzie go grał… Ale „już teraz” możesz kupić bilet!
Szczegóły tutaj

Moja muzyka #104 „Performance na 4/4”
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań
25 kwietnia @ 19:00

Koncert młodych artystów: Justyny Tobery, studentki kompozycji na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Artura Kroschla w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Wiktorii Różyckiej, również studentki kompozycji w klasie prof. Artura Kroschla, Joanny Wilczyńskiej, kompozytorki, wokalistki, graficzki studiującej kompozycję w klasie prof. Lidii Rydlewicz-Zielińskiej oraz Bartosza Wolaka, gitarzystę i kontrabasistę jazzowego oraz studenta kompozycji prof. dra hab. Zbigniewa Kozuba.

Środa, 26 kwietnia

Koncert The Standards
Akademia Muzyczna, Sala Prezydencka, ul. Święty Marcin 87, Poznań
26 kwietnia @ 18:00

Koncert w wykonaniu studentów Katedry Twórczości i Interpretacji Jazzowej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu pt. The Standards. Opieka merytoryczna: Katedra Twórczości i Interpretacji Jazzowej.

Koncert In memoriam… Tadeusz Szeligowski i Aleksander Szeligowski
Akademia Muzyczna, Aula Nova, plac Stefana Stuligrosza 1, Poznań
26 kwietnia @ 18:00

Wystąpią:
Capella Zamku Rydzyńskiego
Chór Politechniki Poznańskiej VOLANTES SONI (kier. art. Paweł Łuczak)
Orkiestra JORDAN (kier. art. Tomasz Karwański)
uczniowie i pedagodzy POSM I stopnia nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego
oraz studenci i pedagodzy poznańskiej Akademii Muzycznej
W programie m.in. Rybi bal i Wesele lubelskie Tadeusza Szeligowskiego oraz miniatury Aleksandra Szeligowskiego.

Koncert orkiestry Task Force X
Plac Wolności
26 kwietnia @ 18:00

Task Force X jest częścią orkiestry wojskowej NATO SHAPE International Band, a jej prapoczątków można szukać jeszcze w latach 40., gdy powstała Amerykańska Orkiestra przy Naczelnym Dowództwie Alianckich Sił Ekspedycyjnych. Prowadził ją Glenn Miller – jeden z najsłynniejszych muzyków jazzowych XX wieku w randze majora.

Koncert: Delfineja & Przemek Śledź
Dom Tramwajarza, Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21, Poznań
26 kwietnia @ 19:00

Kateryna Jakowienko lepiej znana jako Delfineja: aktorka, piosenkarka, poetka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka, organizatorka wieczorów twórczych i koncertów charytatywnych na Ukrainie, w Polsce i na Cyprze. Przemysłąw Śledź: gitarzysta i kompozytor, wszechstronny i doświadczony nauczyciel.

Koncert – Ray Wilson – Genesis Classic
Aula UAM, ul. Henryka Wieniawskiego 1, Poznań
26 kwietnia @ 19:30

Ray Wilson to były wokalista zespołu Genesis i lider grupy Stillskin. W 2023 roku artysta rusza przypomnieć polskiej publiczności największe przeboje grupy Genesis w trasie koncertowej „Genesis Classic”.

Michał Ciesielski Solo – premiera albumu Racing Thoughts
Blue Note Jazz Club, ul. Kościuszki 79, Poznań
26 kwietnia @ 20:00

Michał Ciesielski to kompozytor, aranżer i pianista jazzowy pochodzący z Gdańska, obecnie mieszkający w Pekinie. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, specjalności kompozycja jazzowa (w klasie prof. Leszka Kułakowskiego) oraz specjalności fortepian jazzowy (w klasie prof. Włodzimierza Nahornego oraz dr. Sławomira Jaskułke).

Mikołaj Trzaska Solo
SARP Social Club Stary Rynek 56, Poznań
26 kwietnia @ 19:30

Mikołaj Trzaska to ikona jazzowej awangardy w Polsce. Na stałe związany z Gdańskiem, odbywa bliskie i dalekie podróże muzyczne w poszukiwaniu wspólnego mianownika pomiędzy muzyką chasydzką i współczesną muzyką improwizowaną.
Szczegóły tutaj

Czwartek, 27 kwietnia

Trasa Blaza Tour – Julia Rocka
Klub Tama, ul. Niezłomnych 2, Poznań
27 kwietnia @ 18:00

Julia Rocka zamieni scenę teatralną na klubową, by zabrać was w podróż po swoim debiutanckim albumie. Spodziewajcie się nieszablonowego połączenia popu, urbanu oraz muzyki alternatywnej, a wszystko to w konwencji prowokującego storytellingu.

Koncert zespołu Aviana w towarzystwie InVisions, Earth Caller oraz Death Like Juliet
Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
27 kwietnia @ 18:30

Szwedzki zespół Alternative Metal Aviana powraca do Polski w towarzystwie InVisions, Earth Caller oraz Death Like Juliet! Metalcore’owcy wyruszają we wspólną europejską trasę, podczas której odwiedzą Poznań.

Marcin Zbigniew Wojciech i nowy program – Sztos!
TROPS Akademickie Centrum Kultury ul. Świętego Rocha 9, Poznań
27 kwietnia @ 20:00

Marcin Zbigniew Wojciech – człowiek trojga imion, z czego jedno jest nazwiskiem. Kwintesencja określenia: „pozytywny wariat.” Żywioł sceniczny i znana w całej Polsce dusza towarzystwa, komik, kabareciarz i stand-uper.
Szczegóły tutaj

Jarosław Bręk in memoriam
Akademia Muzyczna, Aula Nova, plac Stefana Stuligrosza 1, Poznań
27 kwietnia @ 20:00

Zabrzmi Requiem d-moll W.A. Mozarta pamięci zmarłego prof. dra hab. Jarosława Bręka.
Wystąpią:
Marzena Michałowska – sopran
Małgorzata Woltmann-Żebrowska – alt
Piotr Maciejowski – tenor
Wojciech Kowalski – bas
Chór i Orkiestra Pamięci – studenci i pedagodzy Akademii oraz zaprzyjaźnieni muzycy pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego.

Źródło: mat. pras.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: