Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Antti Virtaranta / Rieko Okuda / Paulina Owczarek (96652)

24 kwietnia @ 20:00

20PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

Antti Virtaranta / Rieko Okuda / Paulina Owczarek (96652)

Światowa premiera! Rieko Okuda (JP) i Antti Virtaranta (FI) współpracują ze sobą w ramach duetu Project VO już od 2010 r., skupiając się przede wszystkim na wykonawstwie muzyki improwizowanej / intuicyjnej, nieustannie poszukując nowych form i brzmień. Oprócz fortepianu i kontrabasu sięgają także po altówkę oraz drobną elektronikę, wzbogacając teksturę swoich dźwiękowych krajobrazów. Dołączy do nich po raz pierwszy doskonale znana dragonowej publiczności saksofonistka Paulina Owczarek (PL), tworząc tym samym zupełnie nową muzyczną konstelację.

Antti Virtaranta – kontrabas
Rieko Okuda – fortepian
Paulina Owczarek – saksofon

Bilety:
Normalny w przedsprzedaży – 30 zł
Normalny w dniu koncertu – 40 zł
Ulgowy w przedsprzedaży (studenci / uczniowie / 60+) – 20 zł
Ulgowy w dniu koncertu (studenci / uczniowie / 60+) – 30 zł

Antti Virtaranta jest fińskim basistą i kompozytorem. Urodzony w Sztokholmie, przez całe życie przenosi się z miejsca na miejsce. Jako nastolatek zaczął grać na basie w zespołach grających math rock. Wyjechał do Filadelfii, aby studiować jazz na University of the Arts. Tam odkrył free jazz i muzykę improwizowaną, co doprowadziło do jego przeprowadzki do Berlina w 2011 roku. Od tego czasu koncertuje w całej Europie i Japonii w różnych grupach. Jego muzyczne inspiracje to mathcore, muzyka elektroniczna, jazz i współczesna muzyka klasyczna. Czerpie różne elementy z każdej z nich i splata je, tworząc swoje brzmienie. Jego muzyka jest wynikiem uważnej eksploracji tradycyjnych i nietradycyjnych technik wykonawczych. Występował z wieloma artystami, takimi jak Tristan Honsinger, Elliot Levin, Axel Dorner, Silke Eberhardt, Ignasz Schick i wielu innych. Współpracuje również z artystami wizualnymi i tancerzami.

Rieko Okuda jest pianistką i kompozytorką z Japonii. Zaczęła grać muzykę klasyczną w wieku 3 lat, studiowała również muzykoterapię w Doshisha Women College. Muzykoterapia zaprowadziła ją do muzyki współczesnej i improwizowanej. Po ukończeniu studiów przeniosła się do USA, aby studiować jazz. Od razu wpadła na scenę jazzową w USA, występując z jednymi z największych amerykańskich muzyków jazzowych (Bob Mintzer, Jon Faddis, John Fedchock itp.) na licznych festiwalach jazzowych, m.in. North Texas Jazz Festival, Nortredam Jazz Festival. Kilka lat później, podczas pobytu w Filadelfii, zainteresowała się free jazzem i muzyką improwizowaną. Występowała z wielkimi improwizatorami takimi jak Marshall Allen (z Sun Ra Arkestra), Elliott Levine (nagrywał z Cecilem Taylorem), czy Calvin Weston (nagrywał z Ornettem Colemanem). Zainteresowanie muzyką improwizowaną doprowadziło ją do przeprowadzki do Berlina. Występuje z berlińskimi muzykami takimi jak: Tobias Delius, Axel Dörner, Els Vendaweyer, Linda Frederickson. Współpracuje również z tancerzami współczesnymi: Yuko Kaseki, Akemi Nagao i Annapaola Leso (z Sashą Waltz). Występuje na festiwalach muzyki eksperymentalnej, m.in. A’Larme Festival, JOE Festival Essen, Brda Contemporary Music Festival, XChange Festival, Experymental Festival, Flux Festival i Soundance Festival. W 2017 i 2018 roku odbyła rezydencję w Elektronik Music Studio (EMS) w Sztokholmie, co zainspirowało ją do włączenia warstwy elektronicznej do swoich fortepianowych utworów solowych. Jej pierwszy solowy elektroakustyczny album "Paranorm" został wydany przez japońską wytwórnię Athor Harmonics w lutym 2018 roku. "Paranorm" został wykonany na Koncertkirken Blagards Plads (DK), Ausland, FLUX Festival (DE) i Vardklockans Församling (SE). W 2020 roku była laureatką rezydencji w Visby International Centere for Composers (VICC), mającej na celu rozwój nowych technik kompozytorskich.

Paulina Owczarek – saksofonistka i improwizatorka. Gra na saksofonie altowym i barytonowym. Zajmuje się głównie muzyką swobodnie improwizowaną. Jest pomysłodawczynią Krakow Improvisers Orchestra, w której gra oraz dyryguje grupą improwizujących muzyków. Obecnie współtworzy zespoły: samBar, Morświn, Ute von Bingen, Figa, Open House i Dust Mite Paradise. Uczestniczyła w projektach krakowskiej sceny muzyki improwizowanej i eksperymentalnej (Instytut Intuicji, Osobliwy Poniedziałek, Muzykoterapia, LabInt, Open Session) i w performansach łączących improwizowany taniec i muzykę (human.error, KIO in Motion). Angażuje się również w działania na styku muzyki improwizowanej i malarstwa, pantomimy, filmu, poezji. Grała m.in. w formacjach Stare Taśmy, OCHO, Tajny, HIQ, LANZA, Satoko Fujii Orchestra Berlin. Współpracowała z London Improvisers Orchestra, krakowskim Teatrem Starym i Operą Krakowską.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Światowa premiera! Rieko Okuda i Antti Virtaranta współpracują ze sobą w ramach duetu Project VO już od 2010 r., skupiając się przede wszystkim na wykonawstwie muzyki improwizowanej / intuicyjnej, nieustannie poszukując nowych form i brzmień. Oprócz fortepianu i kontrabasu sięgają także po altówkę oraz drobną elektronikę, wzbogacając teksturę swoich dźwiękowych krajobrazów. Dołączy do nich po raz pierwszy doskonale znana dragonowej publiczności saksofonistka Paulina Owczarek, tworząc tym samym zupełnie nową muzyczną konstelację. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miasto: Poznań
Miejsce: Dragon Social Club
Zamkowa 3 61-768
Data: 2023-04-24 20:00:00

Podziel się:

Szczegóły

Data:
24 kwietnia
Godzina:
20:00
Koszt:
20PLN
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/96652/Pozna%C5%84/Virtaranta+-+Okuda+-+Owczarek/?utm_source=pp&utm_medium=424

Miejsce wydarzenia

Dragon Social Club / Poznań / KB
Zamkowa 3
Poznań,Wielkopolskie61-768Poland
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia