Nastolatka potrącona na przejściu dla pieszych

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

66-letni kierowca dacii stracił prawo jazdy po tym, jak potrącił 16-latkę na przejściu dla pieszych na ulicy Białowieskiej w Bielsku Podlaskim. Dziewczyna trafiła do szpitala.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim, do potrącenia doszło 14 lutego rano. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca zbliżał się do przejścia dla pieszych i nie zatrzymał się przed nim, mimo że na pasach była już przechodząca dziewczyna.

Na nagraniu widać, że kierowca próbuje hamować, ale jest już za późno i jednak uderza w dziewczynę, choć znacznie słabiej niż miałoby to miejsce, gdyby nie zaczął hamować. Dlatego nastolatka nie odniosła poważnych obrażeń.

„Nastolatka trafiła do szpitala, a kierowca dacii, który potrącił dziewczynę stracił prawo jazdy. Bielscy policjanci teraz ustalają zakres odpowiedzialności kierowcy” – informuje KPP w Bielsku Podlaskim. – „Piesi to grupa użytkowników dróg, która jest szczególnie narażona na utratę zdrowia, a nawet życia podczas wypadków. Dlatego kierowcy zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinni wzmóc czujność, zachować szczególną ostrożność, a także zdjąć nogę z gazu”.

Bielscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze, przypominają też, że kierowca ma obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również temu, który na to przejście wchodzi.

Podziel się:

Ostatnio dodane: