Napad na listonosza w centrum Gniezna. Policja zatrzymała podejrzanych

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Nieznany sprawca – lub sprawcy – mieli zaatakować w kamienicy w centrum Gniezna listonosza podczas pracy. Mężczyzna został okradziony i pobity.

Do rozboju doszło 23 czerwca przed południem.
“Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, na listonosza roznoszącego pocztę na ulicy Wyszyńskiego w Gnieźnie napadło dwóch nieznanych mu mężczyzn” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. – “Pokrzywdzony został uderzony w twarz i był kopany po głowie. Napastnicy zamierzali wyrwać mu torbę z pieniędzmi, jednak gdy to im nie wyszło, zabrali należący do niego telefon, po czym uciekli z łupem w ręku”.

Listonosz został przewieziony do szpitala – na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń i po opatrzeniu mógł wrócić do domu. Policjanci natomiast rozpoczęli poszukiwania sprawców napadu. Pomogli im w tym pies tropiący i jego przewodnik.
“Skrupulatna analiza nagrań oraz operacyjne ustalenia jeszcze tego samego dnia doprowadziły stróżów do dwóch mężczyzn w wieku 35 i 25 lat” – informuje KPP w Gnieźnie. – “Mężczyźni podejrzewani o dokonanie przestępstwa zostali zatrzymani”.

Zostali już przesłuchani przez prokuratora, usłyszeli zarzut rozboju, a 25 czerwca Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Podziel się: