Największe Serce Świata powstało w Poznaniu

Ponad trzymetrowe serce z płonących zniczy i świec ułożyli poznaniacy na placu Wolności w hołdzie prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi. W środku znalazła się tablica z napisem “Miłość zwycięża wszystko”.

Początek akcji w całej Polsce wyznaczono na godzinę 20.00, ale w Poznaniu już dobry kwadrans wcześniej na schodach Arkadii pojawiły się pierwsze znicze. Tuż przed ósmą grupa organizatorów zaczęła ustawiać zapalone znicze w kształt serca na środku placu Wolności.

Nie było to łatwe zadanie, bo zniczy wciąż przybywało i serce trzeba było kilkakrotnie powiększać – poznaniacy, jak zawsze, nie zawiedli. Po pół godzinie na placu płonęło kilkaset zniczy ustawionych w kształcie ponad trzymetrowego serca. W środku znajdują się kwiaty i tablica z napisem “Miłość zwycięża wszystko”.

– Mnie szczególnie wzrusza ten napis, zwłaszcza w takim dniu – pani Maria Kaczmarek, poznanianka, ale z gdański korzeniami, jak zaznacza, nie kryje łez, gdy patrzy na płonące serce. Sama przed chwilą ustawiła czerwony znicz. – Teraz wszyscy musimy mieć miłość w sercach, żeby już nie doszło do żadnych, strasznych, nieodwracalnych rzeczy. Musimy stale pamiętać, że nienawiść wyłącznie niszczy i nie wpuszczać jej do swoich serc. Ten nieszczęsny człowiek, który zabił prezydenta, pozwolił, żeby opanowała go nienawiść. i jak się to skończyło?

“Paweł Adamowicz od samego początku Orkiestry był jej wolontariuszem i zostanie nim do końca świata i jeden dzień dłużej. Bądźmy razem i dzielmy się dobrem. W solidarności i bliskości szukajmy siły i oparcia w tym trudnym czasie.
Niech dobro zwycięża…” – napisali organizatorzy w zaproszeniu na tę akcję.

Lilia Łada, fot. Sławek Wąchała

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze