Największa fabryka w Gnieźnie zapowiada zwolnienia

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

We wrześniu wprowadzono czterodniowy tydzień pracy, by zmniejszyć produkcję – niestety, to nie pomogło. Fabryka okien dachowych Velux będzie musiała zredukować zatrudnienie. To największy gnieźnieński pracodawca.

Już we wrześniu producent odczuł spadek popytu na swoje okna – 90 proc. produkcji fabryki idzie na eksport. Firma wówczas zmniejszyła produkcję i pracowała tylko cztery dni w tygodniu – choć pracownicy otrzymywali pensję na takim samym poziomie.

Niestety, sytuacja na rynku nie uległa poprawie i te działania okazały się niewystarczające. W związku z tym firma, która przez ostatnie lata zwiększała zatrudnienie – teraz będzie je zmniejszać. Jak powiedziała Radiu Poznań Aleksandra Zybała, rzeczniczka prasowa firmy, magazyny są pełne gotowych okien, a popyt na nie nadal nie rośnie.

Dlatego 14 listopada zarząd firmy rozpocznie rozmowy ze związkowcami na temat zwolnień pracowników w zakładach w Gnieźnie oraz w Namysłowie. Pracuje w nich ponad 1000 osób, a zwolnienia mają dotyczyć od 100 do 200 osób, jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Poznań.

Podziel się: