Najważniejsze informacje o airsofcie

Sporty strzeleckie są ostatnio bardzo na czasie, bo coraz więcej osób chce nauczyć się strzelać z broni. Modele palne wymagają jednak wielu formalności i związane są z nimi prawne ograniczenia, ale na całe szczęście są też repliki airsoft. To bardzo bezpieczny rodzaj broni, z której może korzystać każdy, a również można jej użyć do nauki strzelania. Na replikach broni oparty jest też coraz popularniejszy sport – airsoft, który zapewnia ogromną dawkę adrenaliny i mocnych wrażeń.

Airsoftowe repliki odwzorowują palne modele broni w skali 1:1. Bardzo ważne jest dokładne oddanie ich wyglądu – im realistyczniej wyglądająca replika, tym większym uznaniem cieszy się w środowisku graczy i kolekcjonerów. Oczywiście samo wnętrze repliki jest inne, niż w prawdziwej broni. W airsofcie wykorzystuje się zupełnie inne mechanizmy i technologie, ale ich funkcja jest bardzo podobna, a jest nią wystrzelenie amunicji. W tym przypadku są nią plastikowe lub biodegradowalne kulki.

Replika nie tylko więc wygląda bardzo realistycznie, ale możemy rzeczywiście używać jej również w praktyce. Jest to całkowicie bezpieczne i nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla osób trzecich, ale towarzyszą temu duże emocje i świetna zabawa. Airsoftowe technologie są wciąż rozwijane i repliki coraz realistyczniej imitują również zachowanie broni palnej – przy jednoczesnym stosowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa. Z tego względu są bardzo cenione nie tylko przez graczy, ale i rekonstruktorów wydarzeń historycznych, a także miłośników militariów, którzy zajmują się kolekcjonowaniem broni.

Rodzaje rozgrywek. Jak wziąć w nich udział?

Airsoft to odmiana sportu strzeleckiego i wyróżniamy różne jego wersje. Różnią się one czasem trwania, intensywnością i scenariuszem, ale główny cel jest ten sam – chodzi w nim o pokonanie przeciwnika. Zazwyczaj w grze biorą udział dwa zespoły, które walczą aż do ostatniego zawodnika. Strzelanki mogą też przy okazji odgrywać różne scenariusze. Walczyć mogą ze sobą terroryści i antyterroryści, albo Talibowie z siłami NATO. Takie potyczki trwają zazwyczaj kilka godzin, ale od czasu do czasu organizowane są też duże wydarzenia – Mil-Simy, na które zjeżdżają się gracze nie tylko z całej Polski, ale i z innych zakątków świata. Są to wtedy przedsięwzięcia weekendowe, które bywają łączone ze szkoleniem wojskowym i towarzyszy im duży rozmach.

Tłem airsoftowych strzelanek są zazwyczaj lasy lub opuszczone fabryki i magazyny. Potyczki urządzane w takich budynkach rządzą się swoimi prawami i posiadają nawet swoją własną nazwę – CQB. Można podczas nich stosować jedynie repliki o ograniczonej mocy i choć bywają intensywne, to jednak nie wymagają od nas dużo biegania i pokonywania dużych połaci terenu – tym charakteryzują się strzelanki organizowane w lesie. Wszędzie natomiast jest wymagany ten sam sprzęt – replika, kulki do strzelania i okulary taktyczne ochronne. Kupuje się je w wyspecjalizowanych sklepach, takich jak np. Gunfire.com. Jest to bardzo podstawowy zestaw, bo akcesoriów wykorzystywanych w airsofcie jest o wiele więcej, ale już z nim można wziąć udział w strzelance i rozpocząć swoją nową pasję.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: