Najnowszy sondaż prezydencki: Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski?

Prezydent Andrzej Duda fot. prezydent.pl
Kampania prezydencka wkracza w decydującą fazę, w niedzielę, 28 czerwca, wybierzemy nowego prezydenta – a jak się przedstawiają sondaże na tydzień przed wyborami?

Jak wynika z najnowszego sondażu przygotowanego przez United Surveys dla “Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM, Andrzej Duda uzyskałby 41,5 proc. głosów wyborców – to najwięcej ze wszystkich kandydatów. rafał Trzaskowski, który zajmuje drugie miejsce, otrzymałby ich 28,3 proc.

Na trzecim miejscu z poparciem 8,6 proc. jest Szymon Hołownia, na czwartym, z poparciem 8 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz. Krzysztofa Bosaka poparłoby 5,4 proc. badanych, a Roberta Biedronia – 2,2 proc osób. 6 proc. potencjalnych wyborców nie umiało powiedzieć, na którego kandydata zagłosuje.

A jak wyglądałaby sytuacja w drugiej turze wyborów? Andrzej Duda uzyskałby w niej 45,8 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski – 46,9 proc. W tym przypadku 4,4 proc. badanych nie wiedziało, na kogo zagłosuje, a 3 proc. uczestników zadeklarowało, że nie będzie głosować.

Sondaż United Surveys dla “Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM przeprowadzono w piątek 19 czerwca na próbie 1100 osób metodą CATI (wywiadu telefonicznego wspomaganego komputerowo).

el

Podziel się: