Sejm RP fot. Kancelaria Sejmu Rafał Zambrzycki

Najnowszy sondaż IBRiS: Cztery ugrupowania w Sejmie. Komu się uda?

44 proc. badanych chce zagłosować na PiS – tak wynika z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Onetu. Oprócz Prawa i Sprawiedliwości w sejmie znajdą się przedstawiciele jeszcze trzech ugrupowań.

Na PiS chce zagłosować 44,3 proc. ankietowanych. To taki sam wynik jak podczas badania z 4 października. 22,7 proc. badanych chce oddać głos na Koalicję Obywatelską – tu z kolei nastąpił spadek o 1,6 punktu procentowego. Lewica ma trzecie miejsce i 13,8 proc. Polaków. W tym przypadku nastąpił wzrost notowań od poprzedniego badania o 1,8 punktu procentowego.

6,2 proc. badanych chce zagłosować na PSL i tym samym ta partia także znajdzie się w sejmie. Ona także odnotowała wzrost notowań o 0,3 punktu procentowego. 3,5 proc. badanych wybrało Konfederację – jeśli tak zagłosują, ta partia znajdzie się poza sejmem. 9,5 proc. badanych odpowiedziało, że nie wie, na kogo zagłosuje.

Z odpowiedzi na pytania dotyczące frekwencji wynika, że 58 proc. badanych wybiera się na wybory, przy czym 50,9 proc. – zdecydowanie pójdzie zagłosować, a 7,1 proc. – raczej pójdzie. Nie zamierza pójść na wybory 40,6 proc. Polaków. I tu znów podział: zdecydowanie nie – 22,2 proc., raczej nie – 18,4 proc. 1,4 proc. jeszcze nie wie, czy pójdzie na wybory czy nie.

Sondaż został przeprowadzony 8 października 2019 r na próbie 1100 osób. Badanie zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Onet.pl, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze