Najnowocześniejsze laboratorium kryminalistyczne w Polsce. Umowa została podpisana

nowe laboratorium wizualizacja fot. KWP w Poznaniu

Na Jeżycach, obok Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu powstanie policyjne laboratorium kryminalistyczne – i będzie najnowocześniejsze w Polsce. Umowa na jego budowę została właśnie podpisana.

– Nowoczesny budynek biurowy wraz z pomieszczeniami dla specjalistycznych pracowni zostanie wybudowany przy ul. Mansfelda – wyjaśnia Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. – Jest to miejsce bezpośrednio sąsiadujące z obiektami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Obecnie eksperci laboratorium kryminalistycznego rozlokowani są w różnych pomieszczeniach biurowych KWP w Poznaniu. Ze względu na coraz większą ilość wysokiej jakości sprzętu laboratoryjnego oraz wymogi co do jego prawidłowego działania zaistniała konieczność budowy nowego obiektu.

Inwestycja będzie sfinansowana z funduszu modernizacyjnego policji i ma potrwać dwa lata. Po tym czasie wszystkie specjalistyczne pracownie i policyjni eksperci przeniosą się do nowego budynku. Jego wykonawcą będzie firma Dekpol Budownictwo i to właśnie z jej przedstawicielami nadinsp. Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu w obecności podins. Violetty Mójty Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu ds. Logistyki, podpisał umowę na budowę laboratorium.

Podziel się:

Ostatnio dodane: