Najlepsze komisariaty w powiecie poznańskim

konkurs na najlepszy komisariat fot. PP

To już dziesiąta edycja konkursu na najlepiej działające jednostki policji w powiecie. W roku 2020 najlepszy okazał się Komisariat Policji w Pobiedziskach.

Ocena funkcjonowania komisariatów odbywa się kompleksowo, a pod uwagę brane jest dosłownie wszystko: od działań prewencyjnych i skuteczność w wykrywaniu przestępstw aż po organizację zabezpieczenia imprez i pilnowania porządku podczas jakichkolwiek wydarzeń. Wszystko po to, by promować i premiować te najlepsze posterunki w powiecie. Konkurs trwa cały rok, działania funkcjonariuszy oceniane są według 20 kryteriów i w każdym z nich posterunek może dostać od 1 do 15 punktów.

Tradycyjnie już wyniki są ogłaszane na sesji rady powiatu, a później ci najlepsi dostają nagrody. W tym roku wręczenie nagród odbyło się 4 lutego i było ze względu na pandemię znacznie skromniejszą uroczystością niż zazwyczaj.

W roku 2020 najlepszy okazał się Komisariat Policji w Pobiedziskach, którym dowodzi podinsp. Roman Warda i została za to nagrodzona – poza tytułem najlepszego komisariatu, oczywiście – nagrodą finansową w wysokości 30 tysięcy złotych. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycieęzca, czyli Komisariat Policji w Buku, który dostał 10 tys. zł, a trzecie Komisariat Policji w Kostrzynie – otrzymał 5 tys. zł.

Wicestarosta poznański Tomasz Łubiński w swoich gratulacjach podkreślił znaczenie tej przyjacielskiej rywalizacji dla poziomu bezpieczeństwa i porządku w regionie.
– Dlatego w ubiegłym roku między innymi pomogliśmy sfinansować zakup „dymowozu”, specjalistycznego samochodu wyposażonego w urządzenia do analizy spalin czy stopnia zadymienia – mówił. – W tegorocznym budżecie zarezerwowaliśmy niebagatelną kwotę 1 mln zł na modernizacje powiatowych komend oraz zakup policyjnych środków transportu, a także na konkursowe nagrody.

– Dzięki naszej współpracy i wsparciu powiatu poznańskiego możemy od wielu lat organizować między innymi właśnie ten konkurs, który z pewnością jest jednym z elementów poprawiających bezpieczeństwo naszych mieszkańców – powiedział Leszek Steinitz, zastępca komendanta miejskiego policji w Poznaniu. – Gratuluję nie tylko zwycięzcom ale wszystkim jednostkom, które dzielnie rywalizowały w minionej edycji.

PP

Podziel się:

Ostatnio dodane: