Najcieplejszy punkt w Polsce odnotowano w Wielkopolsce!

fot. pixabay

Sobota, 15 lipca, była najcieplejszym dniem od początku roku i najcieplejszym 15 lipca od 30 lat, a najcieplejszym miejscem według wskazań stacji telemetrycznych było Wielichowo w powiecie grodziskim, gdzie odnotowano 35,5 °C!

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, miniony dzień, czyli 15 lipca, był nie tylko najcieplejszym dniem roku, ale także najcieplejszym 15 lipca od 30 lat. Najwyższą temperaturę, według danych ze stacji synoptycznych, odnotowano w Słubicach – 35°C. Natomiast według danych ze stacji telemetrycznych najwyższa temperatura była w wielkopolskim Wielichowie – 35,5°C.

Dziś w Wielkopolsce jest już trochę chłodniej, temperatury nie przekroczą 29 stopni, a sytuację dodatkowo poprawił padający rano deszcz. Kto jednak liczy na to, że opady poprawiły bilans wodny regionu, a także całego kraju – jest, niestety, w błędzie.
“Notowane w minionych dniach opady czasowo poprawiły warunki wilgotnościowe jedynie w najpłytszej warstwie gleby” – informuje IMiGW. – “W głębszych warstwach deficyt wilgotności nadal jest bardzo duży. Susza hydrologiczna również się pogłębia”.

Podziel się: