#NaFalach w Poznaniu. Dawid Kwiatkowski wystąpi nad jeziorem Strzeszyńskim

Dawid Kwiatkowski fot. UM Poznań

Po Anicie Lipnickiej, Lao Che, Darii Zawiałow, Sorry Boys i LemOn – na koncercie w cyklu #NaFalach wystąpi piosenkarz, autor tekstów i kompozytor Dawid Kwiatkowski. Koncert rozpocznie się 14 lipca o godzinie 20.00 nad jeziorem Strzeszyńskim i będzie to pierwszy w tym roku koncert w tej lokalizacji.

Dawid Kwiatkowski urodził się w 1996 roku w Gorzowie Wielkopolskim. W drugiej klasie liceum przerwał naukę i wyjechał do Warszawy, a karierę muzyczną zaczął w zespole Two of Us. W 2013 roku ukazała się jego debiutancka płyta, zatytułowana “9893”, która już na trzy tygodnie przed premierą zyskała status złotej. Artysta ze względu na to, że rozpoczął karierę jako nastolatek i ze względu oczywiście na popularność jest często porównywany do Justina Biebera.

Dotąd artysta wydał siedem albumów studyjnych: “9893”, “9893 Akustycznie”, “Pop & Roll”, “Element trzeci”, “Countdown”, “13 grzechów niczyich”, “Dawid Kwiatkowski”. Jest także laureatem Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego wykonawcy i dwukrotnie dla najlepszego polskiego wykonawcy, otrzymał cztery nagrody Nickelodeon Kids’ Choice Award i Bursztynowego Słowika. Podczas koncertu można się spodziewać takich hitów jak: “Proste”, “Bez Ciebie” czy “Cafe de Paris”.

Koncert Dawida Kwiatkowskiego, jak wszystkie koncerty z cyklu #NaFalach, organizowane przez władze Poznania, jest bezpłatny. W tym roku wystartowały na przełomie czerwca i lipca, a odbywają się w dwóch lokalizacjach: nad Maltą oraz jeziorem Strzeszyńskim. Nad Maltą wystąpiły m.in. Mela Koteluk i Zalia. Nad jeziorem Strzeszyńskim na kolejnych koncertach wystąpią: Kamil Bednarek (18.08), PFK Rahim i Fokus (19.08) oraz Fisz Emade Tworzywo (25.08).

W związku z organizacją koncertu “Na Falach” w Strzeszynku uruchomione zostaną w godzinach od 21:00 do 22:30 dodatkowe kursy na liniach nr 146 i 195. Celem wzmocnienia jest umożliwienie uczestnikom imprezy powrotu do domów transportem publicznym. Szczegóły znajdują się na stronie ZTM.

Podziel się: