Nadolnik się rozrasta. Będzie kolejne osiedle!

Nadolnik wizualizacja fot. ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosił przetarg na kolejne osiedle komunalne w Poznaniu. Zespół wolnostojących budynków mieszkalnych wielorodzinnych ma powstać na Nadolniku.

Po oddanych w ostatnich latach mieszkaniach przy ul. Hulewiczów, ul. Darzyborskiej, ul. Biskupińskiej oraz największej inwestycji w historii spółki – przy ul. Opolskiej – przyszedł czas na rozbudowę istniejącego już osiedla komunalnego przy ul. Nadolnik. Ma to być jego swoiste dokończenie.

– W ramach inwestycji mają powstać trzy budynki w których zostanie oddanych łącznie 130 mieszkań – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Do dyspozycji poznaniaków zostaną oddane mieszkanie jedno-, dwu- i trzypokojowe. Ich powierzchnia będzie się wahać od około 33 do ponad 65 metrów kwadratowych. Po jednym mieszkaniu na parterze każdego z budynków zostanie w trakcie realizacji inwestycji wyposażonych i dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a wszystkie pozostałe lokale będą miały taką możliwość w przyszłości. Z myślą o tych osobach oraz o poznańskich seniorach w każdym z budynków zostaną zamontowane windy. Dla komfortu mieszkańców zostanie wybudowana hala garażowa.

ZKZL zadba też o teren sąsiadujący z blokami – powstanie tam plac zabaw, drogi wewnętrzne, chodniki i miejsca postojowe dla mieszkańców oraz ich gości.

Postępowanie przetargowe już zostało opublikowane na elektronicznej platformie zakupowej, a zainteresowani mogą składać swoje oferty do 28 marca 2022 roku do godziny 10.00. Spółka planuje wyłonić generalnego wykonawcę w drugim kwartale tego roku i wtedy też maja się tam rozpocząć prace.

Źródło: ZKZL

Podziel się:

Ostatnio dodane: