Na Szpitalny Oddział Ratunkowy został przywieziony pacjent z raną kłutą podbrzusza. Śledztwo w tej sprawie trwa

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Gnieźnieńscy funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali podejrzanego o ugodzenie nożem w brzuch 43-letniego mężczyzny. Podejrzany decyzją sądu spędzi trzy miesiące w więzieniu. Śledztwo w tej sprawie trwa.

Przypomnijmy, że do ataku doszło 25 sierpnia późnym wieczorem – dyżurny gnieźnieńskiej komendy otrzymał informację, że na Szpitalny Oddział Ratunkowy został przywieziony pacjent z raną kłutą podbrzusza.

– Ranny mężczyzna nie udzielił informacji na temat okoliczności zdarzenia, jak i samego sprawcy – wyjaśnia asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy policji w Gnieźnie. – Konieczna była natychmiastowa operacja ratująca życie. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego i dzielnicowi. Ustalono, że do zdarzenia doszło na ulicy Dalkoskiej w Gnieźnie podczas libacji alkoholowej, gdzie 39-letni sprawca ugodził 43-letniego pokrzywdzonego nożem kuchennym w podbrzusze. W wyniku tego odniósł on obrażenia, które bezpośrednio zagrażały jego życiu i zdrowiu.

Policjanci szybko znaleźli podejrzanego i został zatrzymany jeszcze tej samej nocy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie.
– Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu przez prokuratora zarzutu usiłowania zabójstwa – mówi Anna Osińska. – Wczoraj Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował, że 39-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Źródło: KPP Gniezno

Podziel się: